Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> İnternet

İnternet İnternet Hakkında Güncel Haberler

Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır

İnternet

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 17-10-2008   #1
 • Offline
 • Özel Üye
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Apr 2008
Mesajlar
Konular


  
Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır

Silinen önemli dosyalarınız varsa üzülmeyin, hepsi geri gelecek.

Bilgisayarların günümüzde iyice yaygınlaşmasıyla beraber gerçek dünyada gerçekleştirilen pek çok aktivite artık bilgisayarlar aracılığıyla yapılmaya başlandı.

Bunun yanında bilgisayarlar verilerimize de ev sahipliği yapıyorlar. Bu nedenle PC'lerin önemi kullanıcılar için artık daha da büyük.

Bir dosya silinmek istendiğinde DEL tuşuna basıldığında söz konusu dosyanız Geri Dönüşüm Kutusu'na atılır. Ancak istenildiği taktirde dosyaların buradan tek bir tıklamayla eski yerine getirilme şansı vardır. Ancak SHIFT+DEL tuş kombinasyonu kullanılarak ya da bir şekilde diskinizden tamamen silinen veriler Geri Dönüşüm Kutusu'na gitmeyip direkt olarak bilgisayarınızdan silineceği için normal durumda bu dosyaların kurtarılmasının mümkün olamayacağı düşünülebilir.

Fakat dosya kurtarma konusunda uzmanlaşan ve bu iş için geliştirilen araçlar sayesinde bu durumdaki PC kullanıcıları, sistemden tamamen silinmiş olan dosyalarını tekrar kazanabiliyor.

Windows'unuzdaki verilerinizi kurtarın

Windows için geliştirilen NTFS-Fat-Data Recovery yazılımı, masaüstü ve notebook PC'nizdeki FAT ve NTFS dosya sistemlerinin zarar görmesiyle meydana gelen zarar görmüş ya da kayıp verilerinizi kurtarmaya yarayan başarılı bir araç. Bu araç, FAT, FAT16, FAT32 ve NTFS dosya sisteminden dosyaları kurtarabiliyor. Bu araç sayesinde klasörler ve altklasörlerdeki verileriniz önceden kayıtlı oldukları yere tekrar yerleştirilebiliyor. Bu Windows dosya kurtarma yazılımı, Windows Vista, XP, Server 2003, 2000, NT ve 98 işletim sistemleri altında sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

Hafıza kartlarından verileri kurtarma

Günümüzde hafıza kartları verileri bir PC'den diğerine taşıma ve verileri saklama konusunda kullanıcıların oldukça işine yarayan, kullanımı kolay aygıtlardır. Önemli verilerin hafıza kartlarında taşınmasından ötürü bu çevre biriminde silinecek olası bir dosyanın bazı başarılı araçlar sayesinde kurtarılma şansı vardır. Memory Card Data Recovery ile kayıp resimlerinizden, video dosyalarınıza, resimlerinizden müziklerinize kadar hemen her veri MMC (Multimedia Memory Card) ve SCD (Secure Digital Card) birimlerinden kurtarılabiliyor.

iPod'lardaki verileri kurtarma

iPod Data Recovery yazılımı, video dosyalarından ses ve müzik dosyalarına kadar pek çok formattaki silinen dosyalarınızı iPod'lardan başarılı bir şekilde kurtarabiliyor. iPod Mini, iPod Nano, iPod Shuffle ve iPod'un ilk jenerasyonundaki iPod'ların tamamını destekleyen söz konusu araç, ani veri kayıplarında ve formatlanma durumlarında iPod kullanıcılarının imdadına yetişiyor.

Dijital kameralardan veri kurtarma

Dijital fotoğraf makineleri, günümüzde ucuzlayan fiyatlarıyla artık pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Kaydedilen görüntüler ise bu makinelerin hafızalarına saklanıyor. Ancak çekilen resimlerin veya videoların bir şekilde silinmesi bazı durumlarda mümkün olabilir. Dijital Camera Data Recovery yazılımı, tamamen dijital fotoğraf makineleri için geliştirilen ve bu aygıtlardaki verileri kurtarmanıza olanak tanıyan pratik bir araç. Zarar görmüş ya da silinmiş olan resim ve video dosyalarına erişim bu araç sayesinde sağlanabiliyor. Yazılım, MMC ve PDA aygıtları olmak üzere pek çok medyayı destekliyor.

Harici medyalardan verileri kurtarma

Removal Media Data Recovery, zarar görmüş ya da silinmiş resim, video ve müzik gibi kullanıcıların hayati verilerini harici medyalardan kolayca kurtarmasına yardımcı olan başarılı bir araç. Virüs saldırısı veya kullanıcı kazalarından dolayı meydana gelen veri kayıpları bu araç sayesinde en aza indirgenebilir. Verileri kurtarma konusunda son derece başarılı olan bu araç, MP3 player'dan, harici flash diske, micro ve smart drive'a ve diğer eşdeğer USB depolama aygıtlarına kadar pek çok birimi destekliyor.

SIM kartlarından verileri kurtarma

Cep telefonu kullanıcılarının başına sıklıkla gelen vakalardan bir tanesi hiç şüphe yok ki kişi rehberini ya da SMS'leri bir şekilde cep telefonundan kaybetmesi. Bu tip durumlarda SIM kartından SMS ve kişi rehberi kurtarılabiliyor olsa da, tüm bunlara gerek kalmaması için kişi rehberinizi mutlak suretle en başından başka bir birime yedeklemenizi öneriyoruz. SIM Card yazılımına dönecek olursak, cep telefonunuzda silinen SMS'leri ve kayıp kişi rehberinin kurtarılması için geliştirilen bu araç, bu gibi zor durumlarda kalan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Bu araç sayesinde cep telefonunuzun hafızasının tamamını geriye kazanmanız mümkün.

Linux altında dosya kurtarma

Quick Recovery Linux, Linux altında çalışan PC'lerdeki silinmiş ya da zarar görmüş verilerin kurtarılması için geliştirilen başarılı bir araç.

Bozuk sektörlerdeki verileri kurtarma

Hard disklerdeki bozuk sektörler, hard diskler için oldukça ciddi bir problemdir. Bu tip durumlarda garanti kapsamında olan ürünler üretici firma tarafından alınır ve yenisiyle değiştirilir. HDD'lerde bozuk sektörün oluşması için pek çok etken vardır. Bunların başında ani voltaj dalgalanmaları, bazı virüsler ve okuma/yazma işlemi sırasında gelen bazı problemler olabilir. Disk Repair yazılımı, bu tip disklerdeki verilerin kurtarılması için geliştirilmiş bir araçtır. Bu tür disk problemleriyle başı dertte olan kullanıcılar, veri kaybı yaşadığı takdirde bu araçtan yardım alabilirler.


    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22-10-2008   #2
 • Offline
 • Asteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Sep 2008
Mesajlar
Konular
0


  


güzel de güzel olmsına daha açık bir şekilde anlatsan faydası daha çok olurmuş ama paylaşım için sağol
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 26-10-2008   #3
 • Offline
 • Asteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2008
Mesajlar
Konular


  


Teşekkürler
    


__________________

"Aklınızın Sınırlarını Zorlamadan Hiçbir Şeye Ulaşamazsınız" -A.Einstein

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 26-10-2008   #4
 • Offline
 • Asteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2007
Nereden
www.turkhackteam.org
Mesajlar
Konular
1


  


Geçen yaz benim windows çöktü ve C: + D: bölümü silindi.Recovery araçlarını saatlerce araştırdım(daha önce hiç bilgim yoktu ve ihtiyaçta duymamıştım). Kurtarma işlemi saatlerce sürdü(500 gb sabit disk olduğu için). Dosyalar bulundu ama bütün düzen bozulmuştu.Şöyle anlatayım: Program bulduğu her dosyayı uzantısına göre ayırıyor, txt,bmp,jpg,html...... yani eski halini bulamıyorsunuz klasör ve dosyaların.Kısacası çok önemli resim,video, belgeniz varsa mutlaka buluyorsunuz
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 25-11-2009   #5
 • Offline
 • Asteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Nov 2009
Mesajlar
1
Konular
0


  


emehgınıze sağlıkk ama programnerde bulamadım
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 05-12-2009   #6
 • Offline
 • Asteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Nov 2009
Mesajlar
1
Konular
0


  


örnek programlarıda burada barındırsanız güzel olurdu...
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 06-12-2009   #7
 • Offline
 • Teğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2008
Mesajlar
Konular


  


Önemli olan Büyük boyuttaki dosyaları geri getirmesi Küçük boyuttaki resim vb şeyleri geri getirmesi önemsiz bence

Bildiğiniz Büyük boyutlu dosyaları geri getirme programı varmı Boyut da 1- 1.5 gb arası ???
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-12-2009   #8
 • Offline
 • Yarbay
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Nov 2008
Nereden
drwxr-xr-x
Mesajlar
Konular


  


R stüdio getiriyor büyük boyutlu dosyalari zaten..
    


__________________

Kod:
Sanal aleme ara verdim.
Uzunca bir süre online olmayacağım.
Allaha emanet olun.

By TRNooNTR
Kod:
I took a break the virtual realm.
 Will not be online for a long time.
 Be entrusted to God.

 By TRNooNTR
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.