Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> İnternet

İnternet İnternet Hakkında Güncel Haberler

Sahte Facebook profili açana 5 ay hapis!

İnternet

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 18-09-2011   #1
  • Offline
  • Binbaşı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Mar 2007
Nereden
Öyle Güzel B'Yerden :)
Mesajlar
Konular


  
Sahte Facebook profili açana 5 ay hapis!Facebook’ta boş buldum hesap açtım devri Türkiye için bitti. Sahte bir Facebook hesabına tam 5 ay hapis cezası geldi.

Denizli’de iki öğretim üyesini birbirine düşüren Facebook hesabı, mahkeme düştü. Doç. Dr. Sarı, Kendi adına Facebook’ta hesap açmakla suçladığı Yrd. Doç. Dr. Avcı’yı 5 ay hapis cezasına çarptırdı.

Denizli 8. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına PAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saadettin Sarı, adına açılan sayfa sebebiyle şikâyetçi olan Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Safi Avcı katıldı.

Suçlamaları kabul etmeyen Doç. Dr. Sarı, kablosuz internet bağlantısı kullandığını belirterek, ”Evimin çevresinde oturan ve kablosuz bağlantıyı görebilen bir bilgisayar kullanıcısı bunu yapmış olabilir. İftiradan başka bir şey değil.” şeklinde kendini savundu.

Bu olayla gündeme gelmesinin üzüntü verici olduğunu söyleyen Sarı, basında yer alan haberlerin de yıpratıcı olduğunu ifade etti.

Yargılama sonunda sanığın, özel hayatın gizliliğini ihlal suçu işlediği kanaatine varan mahkeme, Saadettin Sarı’yı önce 6 ay hapis cezasına çarptırdı, ardından iyi halini dikkate alarak 5 aya indirdi.

Duruşmadan sonra bir açıklama yapan Doç. Dr. Sarı, kendisine komplo kurulduğunu öne sürerek, kararı temyiz edeceğini bildirdi.

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Eğitimi Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Avcı, kendi adına internetteki paylaşım sitesi Facebook’ta sayfa açıldığı gerekçesiyle Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.