THT DUYURU

iOS Geliştirme Swift ve ObjectiveC ile ilgili dökümanlar ve projelerin paylaşım alanıdır.

Seçenekler

iPhone Tema değiştirme

Algoss35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2014
Nereden:
Valeria
Mesajlar:
222
Konular:
51
Teşekkür (Etti):
178
Teşekkür (Aldı):
171
Ticaret:
(0) %
0
3039
14-01-2021 01:57
#1
iOS kapalı bir işletim sistemi olmasından dolayı kullanıcılara kişiselleştirme açısından esnek davranmıyor. Esneklik yerine stabiliteyi tercih eden Apple, bu tutumu ile birçok kullanıcı tarafından övülse de, geri kalan büyük bir bölüm bu duruma çok tepki gösteriyor.
Jailbreak işlemine izin vermemek için sistemdeki açıkları güncellemeyle kapatmak için ter döken Apple, TaiG ekibine yenik düşmüştü. Önce iOS 8.3 sonra da iOS 8.4 sürümleri için Jailbreak aracını yayınlayan TaiG, hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için iOS’i kişiselleştirmeye açmıştı
.

iOS 8.4 ile Uyumlu Tweak Listesi
Jailbreak haberleri uzun bir süredir gündemi meşgul etmiyordu. Ta ki TaiG ekibinin iOS 8.3 Jailbreak aracını yayınlayana kadar. iOS 8.3 Jailbreak ile tekrardan gündeme gelen TaiG, dün yayınlanan iOS 8.4 güncellemesi için elini hızlı tutmuş ve Jailbreak aracını yayınlamıştı.
:: iOS 8.4 Jailbreak Çıktı
Ancak Jailbreak’in ana uygulaması Cydia’daki sistemi kişiselleştirmeye ve yeni özellikler eklemeye yarayan Tweak’ler iOS 8.3 ve üzeri sistemler için optimize edilmemişti. Geliştiriciler daha iOS 8.3 için Tweak’lerini güncellemeye yeni başlamışken, iOS 8.4’e de Jailbreak’in gelmesi işleri karıştırdı.

Hangi Tweak'ler Uyumlu?

iOS 8.3 Android’deki Root işlemine benzeyen Jailbreak işlemi neden hala kullanıcının tercihine bırakılmıyor da Hackerlar bu işlem için açık bulmaya çalışıyor, bazen de bulamıyor soruları her dönem soruluyor.

Jailbreak Nasıl Yapılır?

iOS 8.4 Jailbreak için TaiG programını indirin. iOS cihazınızdan Ayarlar>iCloud>iPhone’umu Bul bölümüne girin ve bu seçeneği pasif hale getirdin. Daha sonra Ayarlar>Parola bölümünden “Parolayı Kapat” seçeneğine tıklayın.

TaiG programını açın ve iPhone veya iPad’inizi PC’ye bağlayın. Taig programında “3K Assistant” seçeneğindeki tiki kaldırın ve Start tuşuna basın.
Klasikleşen iPhone ikonlarından kurtulmak için güzel bir yöntem .

Herkese iyi forumlar dilerim...
--------------------- “Sandal” adlı kitabım 26 Mart’ta yayında
𝕱𝖑𝖊𝖚𝖗 𝖉𝖊 𝕷𝖎𝖘
Konu Algoss35 tarafından (14-01-2021 12:58 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler