THT DUYURU

İşlemci İşlemci teknolojisi hakkında bilmeniz gerekenler ve karşılıklı soru cevaplar burada.

Seçenekler

Intel Skylake İşlemciler

Quinones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2008
Mesajlar:
13.640
Konular:
5648
Teşekkür (Etti):
1337
Teşekkür (Aldı):
3584
Ticaret:
(0) %
28-03-2015 12:31
#1
Intel Skylake İşlemciler


Intel yeni Skylake işlemci ailesini eksiksiz olarak çıkaracak ve tüm ürün gamını baştan aşağı yenileyecek.

Broadwell serilerini geciktirdiği için masaüstünde sadece iki işlemci seçeneği sunmakla yetinecek olan Intel’in Skylake ile aynı hataya düşmeyeceği açıkça görülüyor. 2015’in son aylarında piyasaya çıkması beklenen Skylake serisinde, Intel ürün gamındaki hiçbir model eksik bırakılmamış.

Skylake serileri 14 nm ölçeğinde üretilecekler ve bir sonraki çekirdek mimarisini taşıyacaklar. Intel’in tüm ürün gamını Skylake olarak revize etmesi 2015’in sonunda başlayacak ve tahminen 2016’ın ilk aylarında da devam edecek. Tabii üretimde herhangi bir aksaklık olmazsa ve Intel kendi çizdiği yol haritasına uyabilirse bu gerçekleşecek.

Yeni Skylake mimarisinde hem mobil, hem de masaüstü işlemcilerin tüm çeşitlerine yer verilecek. Intel elindeki Celeron, Pentium, Core M, Core i3/i5/i7 işlemci ailelerinin tümü için yeni Skylake sürümleri piyasaya sürmeyi planlıyor.

2016 yılının ilk aylarında ise Intel’in yeni Cannonlake işlemci ailesinin piyasaya çıkışına tanık olacağız. 10 nm ölçeğinde üretilecek olan Cannonlake serileri, Skylake çekirdek mimarisini bir alt ölçeğe taşıma görevini üstlenecek.
---------------------
Emekli Orgeneral ( ÜDY Üyesi )

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler