THT DUYURU

İşlemci İşlemci teknolojisi hakkında bilmeniz gerekenler ve karşılıklı soru cevaplar burada.

Seçenekler

Skylake dahili grafikleri Broadwell'den %50 daha hızlı olacak

Rèd-Kiit . - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
07/2012
Nereden:
Realtek.exe
Yaş:
27
Mesajlar:
13.558
Konular:
4019
Teşekkür (Etti):
2519
Teşekkür (Aldı):
3748
Ticaret:
(0) %
13-05-2015 22:11
#1
Skylake dahili grafikleri Broadwell'den %50 daha hızlı olacak


Skylake işlemci tanıtımına yaklaştığımız bu günlerde yeni nesil işlemciler hakkında yeni bilgiler almaya devam ediyoruz. Gelen bilgilere göre ise bu işlemciler Broadwell'e göre %50 daha hızlı olacak.


Skylake işlemci tanıtımına yaklaştığımız bu günlerde yeni nesil işlemciler hakkında yeni bilgiler almaya devam ediyoruz. Birkaç hafta önce yeni benchmarklarını gördüğümüz i7-6700K işlemcisinin intel iç tanıtım slideları sızdırıldı.Sızdırılan slaytlara göre, Skylake GT4'e dahili grafik biriminin önceki nesil Boardwell GT3'e dahili biriminden %50 daha güçlü olduğunu görüyoruz. GT4'e ve GT3'e arasındaki bu performans farkı 3DMark11 benchmarkı ile test edilmiş.

Testte kullanılan Skylake işlemci 45 W TDP iken Boardwell işlemcinin 47 W TDP değerine sahip olması performansın yanında az da olsa enerji verimliliğinin getirildiğini göstergesi.GT4e notebooklar için hazırlanan yeni Skylake H dört çekirdekli işlemcilerin amiral gemisi dahili grafik birimi olacaktır. Bu birimin 128MB edraminin ve 72 işlem parçacığının olacağını bekliyoruz. GT4e'nin diğer dier dikkat çeken yanları %60 daha az SOC güç tüketimi ve aynı batarya ile %35 daha uzun süreli HD video oynatabilmesi.

Intel Skylake S işlemcilerini bu yılın sonunda çıkaracakken, Notebooklar için çıkacak Skylake H serisinin önümüzdeki yıl içinde gelmesi bekleniyor.
--------------------- Ben Müslümanım ve benim dinim mükemmel.Eğer bir hata yaptıysam beni yargıla, dinimi değil.


]

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler