THT DUYURU

İşlemci İşlemci teknolojisi hakkında bilmeniz gerekenler ve karşılıklı soru cevaplar burada.

Seçenekler

Intel Core Skylake İşlemciler Pil Ömrünü Uzatıyor!

Quinones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2008
Mesajlar:
13.640
Konular:
5648
Teşekkür (Etti):
1337
Teşekkür (Aldı):
3584
Ticaret:
(0) %
25-07-2015 22:49
#1
Intel Core Skylake İşlemciler Pil Ömrünü Uzatıyor!


Intel tarafından merakla aktif kullanıma geçmesi beklenen yeni 6. nesil Intel Core Skylake aile ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgiler ise doğrudan Intel’den geldi ve yeni Skylake Core i3, i5 ve i7 işlemcilerin güç tüketimi noktasında kesin iddialar öne sürülmüş oldu.

Doğrudan Intel tarafından yapılan açıklamada, yeni altıncı nesil Intel Core Skylake işlemci ailesi ile bir önceki nesile kıyasla en az %30 enerji tasarrufu sağlayan işlemcilerin kullanıcılara ulaştırılacağı sözü geldi. Intel’in bu denli iddialı bir söylemde bulunmasında yeni nesil Skylake işlemci ailesine ciddia anlamda güvendiği anlamına geliyor.

Yeni nesil MacBook Pro ve Microsoft Surface 4 ile birlikte aktif olarak Intel Skylake 6. nesil i3, i5 ve i7 serisi işlemcilerin kullanıma geçeceği düşünüldüğünde, yeni işlemciler için çok uzun bir zaman kalmadığı anlaşılıyor. Son olarak Intel’in Skylake ailesi ile elde edeceği bu enerji tasarrufunun güçten feragat etmek anlamına gelmediğini de belirteyim.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler