Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
THT Makaleler
> İşletim sistemleriChrome OS Nedir? // DeltaWeinberg

İşletim sistemleri

 
 
Seçenekler
Alt 17-12-2018 01:10   #1
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Underground
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 47
Teşekkür (Aldı): 17


Chrome OS Nedir? // DeltaWeinbergChrome OS, 7 Temmuz 2009'da duyurulmuş ve 15 Haziran 2011 tarihinde Chromebook'lar ile piyasaya çıkmıştır.

Peki Nedir Bu Chrome OS?

Chrome adından da anlaşıldığı gibi Google tarafından çıkartılmış Linux tabanlı, açık kaynaklı bir işletim sistemidir. Chrome OS aslında herkesin indirebileceği bir işletim sistemi olmasa da internette bulabileceğiniz disk görüntü dosyaları elbette bulunuyor.

Chrome OS Nasıl Kurulur?

Chrome OS normal bilgisayarlara kurulamaz fakat Chromium kurulabilir, Chromium ile Chrome OS arasında hiç bir fark yoktur.

Öncelikle https://chromium.arnoldthebat.co.uk/ bu siteden indireceğimiz Chromium sürümünü seçeceğiz.Burada indirmenizi önerdiğim sürüm her zaman special bölümünde bulunan en üstteki yani en güncel olan sürümdür. İndirdikten sonra Rufus veya aynı işlevi gören herhangi bir program ile USB belleğinize dosyayı yazdırdıktan sonra klasik olarak boot işlemi gerçekleştireceksiniz, gerisini zaten siz yapabilirsiniz. Eğer boot vb. şeyleri yapmayı bilmiyorsanız sitede bulunan başka konulardan öğrenebilirsiniz.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau