Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Turkhackteam International Forum
> İthal Konular

İthal Konular Ekibimizce Yabancı Forumlardan Çevrilmiş Konular

DNS Round Robin /Re-Design

İthal Konular

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 18-03-2017   #1
  • Offline
  • İstihbarat Tim Asistanı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
May 2013
Yaş
27
Mesajlar
Konular


  
DNS Round Robin /Re-Design

Selamlar. Bugün round robin işlevini işleme prensibini öğrenmeye çalışacağız. Şu zamanlarda Sunucuların işinin aksamaması en önemli faktörlerden biridir. Bunun için load balance (yük paylaşımı) önemli. Bunun için bazı hardware-ler var. Fakat hardware çözümlerle birlikte software çözümleride mevcuttur. Tabii ki donanım çözümleri daha iyi performans gösteriyor. Fakat küçük işletmeler için yazılım çözümleri uygulamak daha iyi olur .Aşağıda örnek verilmiştir.DNS round robin nasıl çalışır?

Örneğin bizim sitemiz iki web sunucusu üzerinde duruyor. Eğer round robin işlevini devre dışı edersek o zaman yalniz bir sunucu-ya sorgu gidecek. Eğer round robin işlevi etkinse, bu zaman sorgulardan biri bir sunucu-ya ikinci sorgu ise diğer sunucuya gidecek.

Öncelikle round robin fonksiyonunu aktif hale getirmeliyiz. Bunun için dns sunucunun properties-ine girip Advanced bölümüne giriyoruz.Dns sunucu üzerinde www adı ile iki host (A) recordu açıyoruz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi www record-unu hem 192.168.2.10 hemde 192.168.2.20 ip adresine yazdık.Yazdığımız recordları nslookup ile kontrol ediyoruz. Command satırına nslookup yazıp www recordunu sorgulayalımGördüğünüz gibi recordlarımız resolve oldu. Şimdi ise client bilgisayarından sorgu göndererek test edelim. Sorgunu göndermeden önce her defasında ipconfig / flushdns komutunu verip cache belleğini temizleyelim. Sonra http: //www.test.local -a ping gönderiyoruz

    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 18-03-2017   #2
  • Offline
  • Binbaşı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2016
Nereden
TÜRKİYE
Mesajlar
Konular


  


Ellerine sağlık kardes
    


__________________

Hak arayan varsa, hakkını verin. Baş kaldıran varsa, başını kesin.
#BEŞİKTAŞK
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.