THT DUYURU

İthal Konular Yabancı Forumlardan Çevrilmiş Konular

Seçenekler

John the Ripper Şifre Kırma Aracı Nasıl Kullanılır. Part 1"Çeviri"

DrEngerek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Junior Çevirmen
Üyelik tarihi:
11/2015
Nereden:
Teşkilat
Mesajlar:
2.376
Konular:
255
Teşekkür (Etti):
325
Teşekkür (Aldı):
734
Ticaret:
(0) %
4 Hafta önce
#1
John the Ripper Şifre Kırma Aracı Nasıl Kullanılır. Part 1"Çeviri"


En iyi ve en popüler şifre kırma araçlarından biri John the Ripper. Bu, Rapid7 saldırı ve sızma testi araçları ailesinin bir parçasıdır. Yaygın şifre kusurlarını kullanan bir teknik olan kaba kuvvet saldırıları, sözlük saldırıları ve tek çatlak modu kullanır.

Ripper John, sistemleri ve ağları ve diğer idari kullanımları riske atabilecek zayıf şifreleri tespit etmek için yaygın olarak kullanılan açık kaynaklı bir araçtır. Bu ücretsiz bir araçtır, ancak daha fazla özellik sunan satın alınabilecek ticari bir sürümü olan Ripper Pro John vardır.


John the Ripper orijinal olarak Unix işletim sistemi için tasarlandı, şimdi çoğu Windows, DOS ve OpenVMS sürümleri olan 15 farklı platformda kullanılabilir. Sızma testçileri, etik hackerlar, ağ yöneticileri, güvenlik danışmanları, adli personel, güvenlik yazılımı satıcıları ve diğer güvenlik uzmanları için önemli bir araçtır.Neden John Ripper Şifre Kırma Aracı Kullanılmalı?
John the Ripper programı, birçok nedenden dolayı birçok etik hacker için tercih edilen şifre kırma araçları seçimidir. Şifre kırma veya kurtarma için kullanımı kolay ve kullanışlı hale getiren birçok özellik sunar. Bu faydalı özelliklerden bazıları:


John the Ripper, olağanüstü performans ve hızlı hızı nedeniyle penetrasyon test cihazları arasında şifreleri kırmak için en çok kullanılan programdır.
Program birkaç farklı şifre kırma modunu birleştirir ve kullanıcının özel ihtiyaçları için tamamen yapılandırılabilir.
Kullanıcıların aynı krakeri her yerde kullanmasına izin veren birden fazla farklı platform için kullanılabilir, hatta kullanıcıların farklı bir platformda
başlatılan bir çatlama oturumuna devam etmelerine izin verir.
John the Ripper, şifre karması türlerini otomatik olarak algılayabilir ve farklı Unix sürümlerinde (Blowfish, MD5 veya DES tabanlı), Windows NT / 2000 / XP /'de en sık bulunan birkaç şifreli karma türünü içeren birden fazla şifreli şifre formatını kırmak için kullanılabilir 2003 LM ve Kerberos AFS hash. Orijinal araca daha fazla modül eklemek, MySQL, LDAP ve MD4 tabanlı parola karmalarında saklanan parolaları içerme özelliğini genişletti.
John the Ripper şifre kırma aracı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kullanmayı öğrenmek için bu Ripper John Nasıl Kullanılır öğreticisine göz atın. Sınıf, bu popüler şifre kurtarma aracını kullanmak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlar.


---------------------
Yanda Gördüğünüz Kişi:

Türkçü Miliyetçi Atatürkçü Bir Kişiliği Vardır.

M3m0ry Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler