Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Information Technology’s
> Scripts & Templates > Java ScriptlerJavascript #0 | Girişim, HTML aşamaları, Ne Olmak İstiyorsunuz?

Java Scriptler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 13-01-2019 02:41   #1
 • Teğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2015
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 256
Teşekkür (Aldı): 28


Javascript #0 | Girişim, HTML aşamaları, Ne Olmak İstiyorsunuz?#MadNurse

Javascript Dersleri


Beraber, 0 ezber yaparak sadece işin mantığını kavrayarak Javascript öğreneceğiz.Forumun yeni üyelerine ve bazı insanlara kısa bir öğüt

(Tecrübem ile konuşuyorum)


Arkadaşlar, kısa bir öğütle başlayacağım. Forumda bir çok insanla karşılaşıyorum. DDOS Attack yapmak isteyen, onu yapmak isteyen bunu yapmak isteyen, hacker olmak istiyorum vesaire... Biliyorsunuz konuyu. Kimsenin hevesini şevkini kıracak değilim. Sadece söylemek istediğim bir kaç şey var ki emin olun bunu iyiliğiniz için söylüyorum. Neden mi söylüyorum?

Çünkü bu tür basit işlerle, HİÇ BİR ŞEY ELDE ETMEDİM.


Ben de bu siteye ilk giriş yaptığımda bu kafadaydım. Emin olun trojan da attım, DDOS'da attım ama hiç bir işime yaramadı. Şuanda da Javascript öğrenmeye çalışıyorum. HTML ve CSS öğrenmiş durumdayım aşırı profesyonel şekilde olmasa da. Yani demem o ki, bu tür heveslerle zaman kaybetmek yerine adam akıllı diller öğrenebilirsiniz. Bu dillerle (tabi öğrendiğiniz dile bağlı) kimisi gider exploit (açıkları değerlendiren kodlar diyelim anlaşılır olsun) yazar kimisi gider bir site yazıp girişim yapar. Ha, dersiniz ki ben bu tür DDOS'tur Trojandır işlerini seviyorum. Bilişim güvenliği denilen bir alan var belki duymuşsunuzdur. Çok bilgim yok bu konuyla ilgili. Araştırabilir öğrenebilirsiniz. En temel Linux öğrenerek başlayabilirsiniz bu tür işlere. "Kabuk" diye terimler var. Bilenler çok iyi anlatır, sizi yanlış yönlendirmek istemem. Ben "web" üzerine çalışıyorum.

Buraya daha fazla yazı yazabilirdim ama anlamak isteyen bu yazılarımdan kapacağını kapmıştır diye umuyorum. Şimdi gelelim hitap edeceğim kısıma, Web dili öğrenmek isteyenlere. Yani, HTML.

Arkadaşlar, ben bu HTML öğrenme işini şöyle sıralıyorum:
 • HTML
 • CSS
 • Javascript veya PHP

Listede "Javascript veya PHP yazdığıma aldanmayın. İkisi aynı şey değildir. İkisinden birini isteğe bağlı olarak önce öğrenmelisiniz. Birinden başlamak gerek mantığıyla. Ben Javascript öğrenmeyi seçtim. Ardından da ya PHP öğreneceğim ya da buna benzer olarak ASP.net(kurumsal veritabanı programlama olarak da geçiyor çok kullanıldığı için kurumsal firmalarda) öğreneceğim.

Sen kimsin de kalkmış ders veriyorsun?

Şimdi diyeceksiniz sen henüz yeni öğrenme aşamasındaysan ne diye ders veriyorsun, ne haddine? Doğrudur. Fakat şöyle ki, ben öğrenmeye çalışırken insanları gözlemlediğim kadarıyla, herkes kodları ezberleme peşinde. Bu dil öğrenme aşamasında yapabileceğiniz en büyük yanlışlardan biridir arkadaşlar. Ezberlerseniz, unutursunuz. Unutmadınız, farklı bir şekilde kullanmanız gerektiğinde ezberinizdeki haliyle yazarsanız, projeniz çöp. Bu yüzden biz işin mantığını anlamaya çalışacağız. Yani BERABER öğreneceğiz. HTML ve CSS kodlarının hala aklımda nasıl kaldığını öğreteceğim sizlere.

Ne kadar işin mantığını öğrensek de tabi ki zamanla unutacağız. Panik yapacak mıyız? Hayır. Açacağız w3schools sitesini, bakacağız kodumuza ne işe yarıyor. Bir tek o site değil, Türkçe kaynaklardan da araştırabiliriz. İnsanlık hali, unutabiliriz. Fakat ezber yapmayacağız mantığını anlayacağız kodu hatırlayınca nasıl yazdığımızı hatırlayacağız.

Ezber yok, ezberlemeyeceksin, ezberlettirmeyeceksin.


Hatırlamanın en kolay yolu, o kodun mantığını öğrenmektir. Ezberlemek değil, öğrenmektir. Öğrenilen şey unutulmaz. Arkadaşınızın ismini unutuyor musunuz? Hayır. Siz de kodlarla arkadaş olacaksınız ki öğrenebilesiniz ve unutmayasınız. Mantığını yani.

Hep beraber bir kodun ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını, o kodun isminin ne anlama geldiğini tek tek öğrenmeye çalışacağız arkadaşlar. Şimdilik, bu kadar.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-01-2019 03:37   #2
 • Üsteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2016
Nereden
Burdan
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 39
Teşekkür (Aldı): 145
Hadi bakalım___________________________________________

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-01-2019 09:00   #3
 • Teğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
05/2018
Nereden
NEREYE
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 221
Teşekkür (Aldı): 28
ellerine sağlık___________________________________________

Şimdi ben buraya neden çıktım? Niçin çıktım? Nasıl çıktım? Bunu izaha gerek yok. Gördünüz, yürüdüm çıktım. Ama çıkmamış da olabilirim. Çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam, çıkmamışımdır. Görünen köy uzakta değildir. Buraya çıktık da, sonradan çıkmadık mı dedik? Bunlar birtakım uydurma laflardır. Sahi ya, ben buraya neden çıktım? Kim çıkardı ulan beni buraya?

 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 13-01-2019 10:23   #4
 • Yüzbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2018
Nereden
AZERBAYCAN
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1
Teşekkür (Aldı): 159
Eline sağlık Kardeş___________________________________________

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
© Copyrigt 2018 - 2019~《 Ö N C E ● V A T A N 》~
~《 S O N R A 》~
~《 T Ü R K ¤ H A C K ¤ T E A M 》~


 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau