İPUCU

Java Object Oriented Programming temeline dayanan, çok işlevli, step by step işleyen dilin dökümanlarının paylaşım alanı.

Seçenekler

Java yazılımıyla ilgili teknik bilgilere nasıl ulaşabilirim?

SessizKalpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2016
Nereden:
...
Mesajlar:
4.872
Konular:
681
Teşekkür (Etti):
122
Teşekkür (Aldı):
948
Ticaret:
(0) %
28-08-2017 19:40
#1
Java yazılımıyla ilgili teknik bilgilere nasıl ulaşabilirim?
Java yazılımıyla ilgili teknik bilgilere nasıl ulaşabilirim?


Java platformu ve bu platformun bütün bileşenleriyle ilgili eksiksiz teknik bilgilere ulaşmak için Oracle Teknoloji Ağı Java web sitesini ziyaret edin ve çevrimiçi Java eğitim programlarımıza katılın.

JRE ile Java SE platformu arasında ne fark vardır?
JRE
(Java Runtime Environment) Java SE
(Java Platform, Standard Edition)
Kimlere gerekir? Java teknolojisiyle yazılmış uygulamaları ve küçük uygulamaları (applet) çalıştıran bilgisayar kullanıcıları Java teknolojisi tabanlı uygulamalar ve küçük uygulamalar (applet) yazan yazılım geliştiriciler
Nedir? Java programlama diliyle yazılmış uygulamaları çalıştırmak için gereken bir ortam Java programlama dilini kullanan uygulamaları yazmak için gereken bir yazılım geliştirme paketi
Nasıl alınır? Şu siteden ücretsiz olarak indirilebilir:
java.com Şu siteden ücretsiz olarak indirilebilir:

oracle.com/javase
JRE ile JDK arasındaki fark nedir?
JRE
(Java Runtime environment) JDK
(Java Geliştirme Seti)
Java programlarını uygulamakta olan bir Java Sanal Makine* uygulamasıdır. Java tabanlı uygulamaları geliştirmek için kullanabileceğiniz bir yazılım paketidir.
Java Runtime Environment, java programlarını çalıştırmak için gereken bir eklentidir. Java uygulamalarını geliştirmek için Java Geliştirme Seti gerekir.
JRE, JDK'dan daha küçüktür, bu nedenle daha az Disk alanı gerektirir. JDK, JRE ile birlikte çeşitli geliştirme araçları da içerdiği için daha fazla Disk alanı gerektirir.
JRE, ücretsiz olarak aşağıdaki adresten indirilebilir/desteklenir
java.com JDK ücretsiz olarak aşağıdaki adresten indirilebilir/desteklenir
oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/
JVM, Core kitaplıkları ve Java yazılımında yazılan uygulamaları ve küçük uygulamaları çalıştırmak için diğer ek bileşenleri içerir. JRE, API sınıfları seti, Java derleyici, Webstart ve Java uygulamalarını ve küçük uygulamalarını yazmak için gereken ek dosyaları içerir.Java Enterprise Edition (Java EE) nedir?
Java EE Web tabanlı kurumsal online uygulamaları geliştirmek, oluşturmak ve dağıtmak için Java merkezli bir ortam, bağımsız bir platformdur. Java EE, birçok Java Standard Edition (Java SE) bileşeni içerir. Java EE platformu, çok katmanlı, Web tabanlı uygulamaları geliştirmek için bir takım hizmetler, API'ler ve protokollerden oluşur.

Java EE, standartlaştırılmış, yeniden kullanılabilir modüler bileşenler oluşturarak ve katmanın birçok programlama yönünü otomatik olarak işlemesini sağlayarak uygulama gelişimini basitleştirir ve programlama ve programcı eğitimi ihtiyacını azaltır.

Kurumsal bir geliştiriciyseniz Java EE gerekir. Dağıtılmış iş uygulamalarını yazmak kolay olmadığı ve yalnızca kendi iş mantıklarını yazmaya ve dağıtılmış nesneler işlemi, ara katmana yönlendirilmiş mesaj ve adlandırma ve yönetim hizmetleri gibi güvenilir kurumsal sınıf hizmetlerini sunmaya odaklanmalarını sağlayan yüksek verimlilikte çözüm gereksinimleri olduğu için kurumsal geliştiricilerin Java EE kullanması gerekir.

--------------------- .

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı