Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Programlama
> Java

Java Object Oriented Programming temeline dayanan, çok işlevli, step by step işleyen dilin dökümanlarının paylaşım alanı.
Java Tarihi|Dünden Bugüne| ## Izner * #

Java

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 28-10-2017 22:25   #1
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2017
Nereden
DEAD CİTY
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 246
Teşekkür (Aldı): 168


Java Tarihi|Dünden Bugüne| ## Izner * #Java Tarihi|Dünden Bugüne| ## Izner * #

Merhaba,
Sizler için Java Dilinin Tarihini Araştırdım

Bence bir dili etkin bir şekilde öğrenmek için o dilin tarihini bilmekten gerekiyor.

Buyrun inceleyelim.

Java dilinin bize hediye eden Sun Microsystems, 1982 yılında 5 ortak tarafından kurulmuş bir şirkettir. Sun, kendi geliştirdiği SPARC isimli mikro işlemciler ve o zamanlar sadece bu mimari üzerinde çalışan BSD tabanlı Unix işletim sisteminin bir farklı sürümü olan SunOS’un (1992’den bu yana Solaris ismiyle) geliştiricisiydi.

1991 yılında Sun şirketi, geleceğin ITC teknolojisini belirlemek adına bir ARGE projesi başlattı. Patrick Naughton, Mike Sheridan, and James Gosling önderliğindeki takım 13 kişiden oluşuyordu ve ismi de “Green Team” (Yeşil Takım) idi. Gözlerden uzak bir ofiste çalışmaya başlayan takımın ARGE alanı ise eğlence amaçlı kişisel ve ev elektronik cihazlarıydı. 18 aylık hummalı bir çalışmadan sonra 1992 yazında “*7”, “Star Seven” isimli ve dokunmalı ekrana sahip bir kontrol cihazı geliştirdirler.

Bu cihaz TV, video oynatıcısı ve müzik seti gibi pek çok ev cihazını kontrol edebiliyordu. Cihazın bu yeteneği, platformdan bağımsız bir dile sahip olmasından kaynaklanıyordu. James Gosling bu dile “Oak” adını vermişti.

Proje ilerledikçe duyulur hale gelmiş ve takım da gizli olmaktan çıkıp, FirstPerson ismini almıştı.Star7_2 Bu proje pek çok kablolu TV şirketine teklif edildi ama zamanının biraz ilerisinde olduğundan kabul görmedi. Ama takımın ileri gelenleri o sırada, geliştirdikleri altyapının Internet’e çok uygun olduğunu farkettiler. FirstTeam takımının kablolu TV endüstrisi için düşündüğü şey, popüler hale gelmekte olan Internet tipi bir ağ yapılanmasıydı.
Ve hemen yönlerini değiştirip, ismi daha sonra resmi olarak HotJava olan Java-tabanlı bir tarayıcı geliştirdiler: WebRunner. Daha sonraları Gossling, o günlerdeki projenin durumunu Internet açısından şöyle açıklıyordu:

Bir taraftan Web gelişirken öte taraftan biz içeriği sunacak bir cins “iç giyisi”yi zaten geliştirmekteydik. Web, ftp ve telnet gibi 20 senedir aramızdaydı ama kullanımı zordu. Daha sonra 1993’de kullanımı kolay olan web ön yüzü olarak Mosaic geldi ve insanların algılarında devrim yarattı.
Internet, tam da kablolu TV şirketlerini inşa etmeye ikna etmeye çalıştığımız ağ yapısına dönüşmekteydi. Bütün yapmak istediğimiz şey, genel olarak, Internet üzerinde uygulamaların yazıldığı, dağıtıldığı ve kullanıldığı şekle tam da uyuyordu.
İnanılmaz bir rastlantıydı bu. Internet ve Java’nın ilahi bir şekilde birbirlerine uygun düşürüldüğü çok açıktı. Bizim bütün yaptığımız buydu.


WebRunnerOak ismi bu sırada Java olarak değiştirildi. Ve 23 Mayıs 1995’te Java resmi olarak piyasaya sunuldu. Ve o tarihlerde ne Java’yı geliştirenlerin ne de bir başkasının tahmin edemeyeceği yoğunlukta bir ilgiyle karşılaştı. Netscape ile yapılan hızlı bir anlaşma ile bu tarayıcı içinde çalışma imkanı kazandı Java appletleri Netscape’de görünmeye başladılar.

ALINTIDIR, DERLEME VE RENKLENDİRME BANA AİTTİR.
___________________________________________

Geldik gidiyoruz..

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

Sosyal Medya Bayilik Paneli
paykasa

wau