THT DUYURU

Java Object Oriented Programming temeline dayanan, çok işlevli, step by step işleyen dilin dökümanlarının paylaşım alanı.

takipci
chat
Seçenekler

Java Teknolojisi Hakkında Bilgi Edinin

BLACKSAYN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
05/2019
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
15
Konular:
2
Teşekkür (Etti):
17
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
14-05-2019 09:51
#1
Arrow
Java Teknolojisi Hakkında Bilgi Edinin
Java neredeyse her türdeki ağ uygulamalarının temelini oluşturarak gömülü ve mobil uygulamalar, oyunlar, Web tabanlı içerik ve kurumsal yazılım geliştirme ve dağıtımı için küresel standarttır. Dünya genelinde 9 milyonu aşan geliştiriciyle Java, heyecan verici uygulamaları ve hizmetleri verimli bir şekilde geliştirmenize ve dağıtmanıza olanak tanır.

Dizüstü bilgisayarlardan veri depolama merkezlerine, oyun konsollarından bilimsel süper bilgisayarlara, cep telefonlarından Internet'e kadar Java her yerde!

Java logosu
Şirket Masaüstü Bilgisayarlarının %97'sinde Java Bulunuyor
ABD'deki Masaüstü Bilgisayarların (veya Bilgisayarların) %89'unda Java Bulunuyor
Dünya Genelinde 9 Milyon Java Geliştiricisi Var
Geliştiricilerin 1 Numaralı Seçimi
1 Numaralı Geliştirme Platformu
3 Milyar Cep Telefonunda Java Bulunuyor
Blu-ray Disk Oynatıcıların Tümünde Java Kullanılıyor
5 Milyar Java Kartı Kullanılmakta
125 milyon TV cihazı Java kullanıyor
En İyi 5 Orijinal Parça Üreticisi Java ME Kullanıyor


Yazılım Geliştiriciler Neden Java'yı Tercih Ediyor?
Java; Java geliştiricileri, mimarları ve gönüllülerden oluşan özel bir topluluk tarafından test edilmiştir, iyileştirilmiştir, genişletilmiştir ve onaylanmıştır. Java, bilgisayar platformları için mümkün olan en geniş kapsamda taşınabilir, yüksek performanslı uygulamaların geliştirilmesine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Uygulamaları heterojen platformlar üzerinde kullanılabilir hale getirerek iş sahipleri daha fazla hizmet sunabilir ve son kullanıcı üretkenliği, iletişim ve işbirliğini artırabilirler. Ayrıca kurumsal uygulamalara ve tüketici uygulamalarına sahip olma maliyetini önemli derecede düşürebilirler. Sunduğu aşağıdaki olanaklar ile Java, geliştiriciler için son derece önemli hale gelmiştir:

Yazılımı bir platformda yazmak ve diğer bir sanal platformda çalıştırmak
Web tarayıcısı ve erişilebilir Web hizmetleriyle çalışacak programlar yaratmak
Çevrimiçi forumlar, mağazalar, anketler, HTML formlarını işleme ve daha fazlası için sunucu tarafı uygulamaları geliştirme
Üst seviyede özelleştirilmiş uygulamalar ve hizmetler yaratmak için Java dili kullanarak uygulamaları ve hizmetleri birleştirme
Cep telefonları, uzak işlemciler, mikro denetçiler, kablosuz modüller, sensörler, ağ geçitleri, tüketici ürünleri ve neredeyse tüm elektronik aygıtlar için güçlü ve verimli uygulamalar yazma


Yazılım Geliştiricileri İçin Java Kullanımını Öğrenme Yöntemleri
JavaOne için Kaydolun Bir çok yüksekokul ve üniversitede Java platformu programlama kursları açılmakta. The Oracle Academy ilk ve ortaöğretim kurumları, mesleki eğitim kurumları ve daha üst düzey eğitim kurumlarının yararlanabileceği, öğretime yönelik yazılım, eğitim programı, barındırılan teknoloji, akademisyen eğitimi, destek ve sertifikasyon kaynaklarından ve yüz binlerce öğrenciyi destekleyecek bir Java teklifinden oluşan eksiksiz bir portföy sunar. Ayrıca, geliştiriciler Oracle Java geliştirici web sitesini takip edip okuyarak, Java teknolojisi odaklı bültenlere ve Java Magazine yayınına abone olarak, Java Eğitim Programı'nı ve New to Java Programming Center'ı kullanarak ve Web'den, sanal veya eğitmenli kurslara ve sertifika programlarına yazılarak Java programlama becerilerini geliştirebilirler.

OTN logosu Oracle Technology Network,Oracle ürünleriyle kombinasyon halinde endüstriyel standartta teknolojiler kullanan uygulama geliştiricileri, veritabanı yöneticilerini, sistem yöneticilerini/geliştiricilerini ve mimarları barındıran dünya üzerindeki en büyük topluluktur. Aynı zamanda Java hakkında teknik bilgileri bulabileceğiniz en temel, eksiksiz ve güvenilir kaynak olan java.oracle.com adresinin ev sahibidir. Üyelik ücretsiz, hemen katılın! (Profilinizde Topluluk Üyeliklerim'in altındaki Oracle Technology Network kutusunu işaretleyin.


Genç Geliştiriciler Java Öğreniyor
Yeni yetişen geliştiriciler küçük yaşlardan itibaren programlama dillerini öğrenmeye başlıyor. Alice, Greenfoot ve BlueJ gibi görsel eğitim araçları gençlere Java programlama dilini kullanarak program yazmayı öğretiyor ve kolay kullanım için geliştirilmiş Java bazlı diller bu konuda destek sağlıyor.


JavaFX Nedir?
JavaFX'in altyapısını Java sağlamaktadır. JavaFX platformu uygulama geliştiricilerine çok sayıda platformda tutarlı şekilde çalışacak Zengin İnternet Uygulamalarını (RIA) kolayca oluşturma ve dağıtma olanağı sunar. Altyapısını Java'dan alan JavaFX, geliştiricilere JavaFX uygulamalarında herhangi bir Java kitaplığını kullanma olanağı sunar. Geliştiriciler Java becerilerini geliştirebilir ve JavaFX'in cazip sanal deneyimler oluşturmak için sağladığı sunum teknolojisinden faydalanabilirler.
Ego1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2018
Nereden:
kali@e1
Mesajlar:
646
Konular:
70
Teşekkür (Etti):
70
Teşekkür (Aldı):
142
Ticaret:
(0) %
14-05-2019 10:39
#2
Java şüphesiz ki benim için dillerin en mükemmeli, kim Java ölüyor derse de desin Java'nın en çok kullanılan diller listesinden düşeceğini pek zannetmiyorum. Konun alıntı değilse gayet güzel olmuş.
Konuna resim eklemeyi tercih edebilirsin
---------------------
<We live in a kingdom of bullshit.>
BLACKSAYN Teşekkür etti.
BLACKSAYN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
05/2019
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
15
Konular:
2
Teşekkür (Etti):
17
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
14-05-2019 11:36
#3
Teşekkürler saolun efendim

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler