Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Cyber Security
> Kariyer

Kariyer Siber Güvenlikle alakalı kariyer olanakları ve iş ilanlarının paylaşılabileceği alandır.


Sistem ve network uzmanlığı nedir?

Kariyer

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 30-05-2017 11:38   #1
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2016
Nereden
osmanlı
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 50
Teşekkür (Aldı): 69


Post Sistem ve network uzmanlığı nedir?Sistem uzmanlığı nedir?
Sistem uzmanlığı belli bir süre dâhilinde verilmekte olan eğitimler ile beraber sistem, ağ ve güvenlik alanında bireylerin uzmanlık eğitimi alması durumu olarak nitelendirilmektedir. Verilecek eğitimler ile beraber bireyler etkin bir şekilde sonuçlar elde edebilmekte ve sistem ya da sunucu üzerinde depolama ile sanallaştırma gibi alanlarda başarılı sonuçlar elde edebilmektedir. Ağ ve güvenlik üzerine meydana gelecek olan bu eğitim alt yapısı ile beraber etkin bir şekilde meydana gelecek olan sorunlara çözümler üretmenin mümkün olduğunu görebilirsiniz. bu alanda iyi bir şekilde eğitim alacak olan bireyler sistem uzmanı olarak nitelendirilmekte ve günümüzde teknolojinin baş döndürücü bir şekilde değişiyor olması ile ilgili olarak bulut ya da big data gibi etkenler ön plana çıkmaktadır. Bu sunucu sistemleri üzerinde elde edeceğiniz uzmanlık eğitimler ile beraber bilişim teknolojileri üzerinde bulut bilişim kavramlarının analiz edilmesini sağlayabilecek ve IT Teknolojileri üzerinde faaliyetlerini sürdürmekte olan firmaların bilişim departmanları üzerinde sistem ve ağ güvenliğini sağlayacak bireyler olarak nitelendirilebileceksiniz. Türkiye genelinde bu alanda önemli bir ihtiyaç olduğunu anımsamakta fayda olacaktır.
Network uzmanlığı nedir?
Sistem kelimesinin İngilizce karşılığı olarak değerlendirilmekte ve bir ağ uzmanlığı olarak nitelendirilebilmektedir. Network uzmanı olan bireyler mcse eğitimi alacak bireylerden oluşmaktadır. Bu bireyler için internet teknolojileri ile ilgili olarak sektörün önde gelen ve gelişmekte olan değerleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olması ile bilinmekte ve bu alanda iyi bir hâkimiyet elde edilmesi ile ön plana çıkıldığı görülmektedir. Network uzmanlığı alanında bireylerin yeterli düzeyde mesleki yetkinlik alması ile beraber hazırlanmış olan bu eğitimlerden en iyi şekilde sonuçlarla ayrılması ileride meydana gelebilecek sorunların kısa bir süre içinde giderilmesinde çok önemli bir etken olarak karşımıza çıkacaktır. Network yönetimi sağlayacak olan bireyler elde edeceği sertifikalar ile beraber dünya genelinde geçerli bir yapıya sahip olması ile bilinmekte olan mesleki yeterlilik sertifikalarından yararlanabilecek ve en uygun sonuçları elde edebilecektir.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kaynak :https://www.bilginc.com/tr/egitim-ha...ligi-nedir/66#
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

60K80RU, anCula, khpsn41 Teşekkür etti.
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli
instagram takipci hilesi

wau