Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Programlama
> Kod Editörleri & Araçlar

Kod Editörleri & Araçlar Yazılım geliştirme ortamlarında karşılaşılan hataların çözüldüğü ve yardımcı eklentilerin paylaşıldığı kategoridir.
Visual Studio Code - Nedir / Özellikleri //WebScript Kulübü

Kod Editörleri & Araçlar

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 4 Hafta önce   #1
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2018
Nereden
Kocaeli
Yaş
19
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 394
Teşekkür (Aldı): 110


Visual Studio Code - Nedir / Özellikleri //WebScript Kulübü
Visual Studio Code


Visual Studio Code, Windows, Linux ve macOS için Microsoft şirketi tarafından geliştirilmiş bir kaynak kod editörüdür.

Uygulamalar için kaynak kodunu görüntülemek, düzenlemek, çalıştırmak ve hata ayıklamak için kullanılabilecek süper hızlı ve hafif bir Kaynak Kod Düzenleyicisidir.

Temel olarak ön uç (linux) geliştiricileri tarafından kullanılır ve Visual Studio Code, Mac ve Linux platformlarınıda destekler.


IntelliSense
VS Kod da IntelliSense özelliği, yazılan kodun etrafında çıkan kod tamamlama, kod parametreleri, parametre bilgileri, parametre yardımı, parametre ipucu gibi özelliklere sahip terime verilen addır.Komuta Paleti
VS Code, projenize dahili terminali desteği sağlar. Bu özellik, pencereleri değiştirmek veya hızlı bir komut satırı görevi gerçekleştirmek için mevcut bir terminalin durumunu değiştirmek zorunda olmadığımız için çok kullanışlı olup sadece getirmek için Command / Control + Shift + P kısayol tuşu ile tanınabilir komutlardan herhangi birini yazmaya başladığımızda, Komut Paleti IntelliSense yardımı sağlar ve hatta aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi görevleri yürütmek için Komut İstemi'ni başlatır.Entegre Sürüm Kontrolü (Built-in Git)
Visual Studio Code, Git entegrasyonunda yerleşik olup projenizde yaptığınız değişiklikleri anında görmenizi kolaylaştıran ve kenar çubuğunun solunda, Git'i ilk başlatabileceğimiz Git simgesini görebiliriz ve ayrıca dosyaya kaydetme, çekme, itme, yeniden düzenleme, yayınlama ve bunlara benzer komutlarını uygulayabiliriz. VS Kou herhangi bir Git deposuyla yerel veya uzak bir yerde çalışır ve kod tamamlamadan önce çakışmaları çözmek için görsel sembol özelliği de sunar.Hata ayıklama
Visual Studio Kodun en önemli özelliklerinden biri mükemmel hata ayıklama desteğidir. VS Code’un yerleşik hata ayıklayıcısı, düzenleme, derleme ve hata ayıklama döngüsünü hızlandırmanıza yardımcı olur.

Varsayılan olarak, NodeJS desteği ile birlikte gelir ve JavaScript'e aktarılan herhangi bir şeyde hata ayıklayabilir, ancak C ++ veya Python gibi diğer çalışma zamanları için bir uzantı yüklenmesini gerektirir.

Hata noktalarını ayarlayabilir, çalışma zamanında arama yığınına veya değişkenlere bakabilir ve kod yürütmeyi duraklatabiliriz.
Yan yana Farklı dosyalarda düzenleme
Bazen bir dosyanın kodunu başka bir dosyaya yönlendirmemiz gerekir. VS Code, aynı dosya veya farklı dosyalar için yan yana düzenleyiciyi açmamıza izin vererek bunu kolaylaştırır..Kod Yönetimi Özellikleri
Tanım, Tanıma Git, Tüm Referansları Bul ve Sembolü Yeniden Adlandır gibi dil hizmeti özellikleri sunar. Bu özellikler her geliştirici için çok faydalıdır. Vs kodunda, javascript kodunu ve diğer dillerin kodunu biçimlendirebiliriz. Bu özellikleri kod dosyasına sağ tıklayarak bulabiliriz.
INDIR___________________________________________

Backend Developer
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 4 Hafta önce   #2
  • Bilgi Teknolojileri Ekibi
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2015
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 133
Teşekkür (Aldı): 278
Yararlı bir konu olmuş böyle kaliteli konuları görmek çok güzel Başarılarının devamını dilerim.___________________________________________

ץ є ς !̴
Telegram
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

oxcakmak Teşekkür etti.
Alt 4 Hafta önce   #3
  • Binbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2011
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 162
Teşekkür (Aldı): 244
Merhaba. Güzel anlatım olmuş ancak eklentilerden de daha detaylı bahsedebilirdiniz. VS Code' u eklentileri oldukça zenginleştirmekte. VS Code' u bu kadar popüler yapan eklentileridir.___________________________________________

Cyber Security
Information Systems
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

oxcakmak Teşekkür etti.
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau