İPUCU

Kod Editörleri & Araçlar Yazılım geliştirme ortamlarında karşılaşılan hataların çözüldüğü ve yardımcı eklentilerin paylaşıldığı kategoridir.

Seçenekler

Visual Studio Code - Nedir / Özellikleri //WebScript Kulübü

25-03-2019 16:56
#1
oxcakmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2018
Nereden:
Kocaeli
Yaş:
20
Mesajlar:
1.251
Teşekkür (Etti):
457
Teşekkür (Aldı):
128
Konular:
71
Ticaret:
(0) %

Visual Studio Code


Visual Studio Code, Windows, Linux ve macOS için Microsoft şirketi tarafından geliştirilmiş bir kaynak kod editörüdür.

Uygulamalar için kaynak kodunu görüntülemek, düzenlemek, çalıştırmak ve hata ayıklamak için kullanılabilecek süper hızlı ve hafif bir Kaynak Kod Düzenleyicisidir.

Temel olarak ön uç (linux) geliştiricileri tarafından kullanılır ve Visual Studio Code, Mac ve Linux platformlarınıda destekler.


IntelliSense
VS Kod da IntelliSense özelliği, yazılan kodun etrafında çıkan kod tamamlama, kod parametreleri, parametre bilgileri, parametre yardımı, parametre ipucu gibi özelliklere sahip terime verilen addır.Komuta Paleti
VS Code, projenize dahili terminali desteği sağlar. Bu özellik, pencereleri değiştirmek veya hızlı bir komut satırı görevi gerçekleştirmek için mevcut bir terminalin durumunu değiştirmek zorunda olmadığımız için çok kullanışlı olup sadece getirmek için Command / Control + Shift + P kısayol tuşu ile tanınabilir komutlardan herhangi birini yazmaya başladığımızda, Komut Paleti IntelliSense yardımı sağlar ve hatta aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi görevleri yürütmek için Komut İstemi'ni başlatır.Entegre Sürüm Kontrolü (Built-in Git)
Visual Studio Code, Git entegrasyonunda yerleşik olup projenizde yaptığınız değişiklikleri anında görmenizi kolaylaştıran ve kenar çubuğunun solunda, Git'i ilk başlatabileceğimiz Git simgesini görebiliriz ve ayrıca dosyaya kaydetme, çekme, itme, yeniden düzenleme, yayınlama ve bunlara benzer komutlarını uygulayabiliriz. VS Kou herhangi bir Git deposuyla yerel veya uzak bir yerde çalışır ve kod tamamlamadan önce çakışmaları çözmek için görsel sembol özelliği de sunar.Hata ayıklama
Visual Studio Kodun en önemli özelliklerinden biri mükemmel hata ayıklama desteğidir. VS Code’un yerleşik hata ayıklayıcısı, düzenleme, derleme ve hata ayıklama döngüsünü hızlandırmanıza yardımcı olur.

Varsayılan olarak, NodeJS desteği ile birlikte gelir ve JavaScript'e aktarılan herhangi bir şeyde hata ayıklayabilir, ancak C ++ veya Python gibi diğer çalışma zamanları için bir uzantı yüklenmesini gerektirir.

Hata noktalarını ayarlayabilir, çalışma zamanında arama yığınına veya değişkenlere bakabilir ve kod yürütmeyi duraklatabiliriz.
Yan yana Farklı dosyalarda düzenleme
Bazen bir dosyanın kodunu başka bir dosyaya yönlendirmemiz gerekir. VS Code, aynı dosya veya farklı dosyalar için yan yana düzenleyiciyi açmamıza izin vererek bunu kolaylaştırır..Kod Yönetimi Özellikleri
Tanım, Tanıma Git, Tüm Referansları Bul ve Sembolü Yeniden Adlandır gibi dil hizmeti özellikleri sunar. Bu özellikler her geliştirici için çok faydalıdır. Vs kodunda, javascript kodunu ve diğer dillerin kodunu biçimlendirebiliriz. Bu özellikleri kod dosyasına sağ tıklayarak bulabiliriz.
INDIR
Kullanıcı İmzası
Back-End Developer

25-03-2019 16:58
#2
CassPort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Çaylak
Üyelik tarihi:
12/2015
Nereden:
root@cass:~#
Mesajlar:
1.147
Teşekkür (Etti):
237
Teşekkür (Aldı):
377
Konular:
173
Ticaret:
(0) %
Yararlı bir konu olmuş böyle kaliteli konuları görmek çok güzel Başarılarının devamını dilerim.
Kullanıcı İmzası
Cass her yerde !
oxcakmak Teşekkür etti.
25-03-2019 16:59
#3
Kill4Dead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2011
Mesajlar:
1.462
Teşekkür (Etti):
163
Teşekkür (Aldı):
258
Konular:
175
Ticaret:
(0) %
Merhaba. Güzel anlatım olmuş ancak eklentilerden de daha detaylı bahsedebilirdiniz. VS Code' u eklentileri oldukça zenginleştirmekte. VS Code' u bu kadar popüler yapan eklentileridir.
Kullanıcı İmzası
Cyber Security
Information Systems
oxcakmak Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı