Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Genel İçerik
> Komplo Teorileri

Komplo Teorileri Komplo Teorilerini Paylaşabileceğiniz Alan...
Komplo Teorileri Ne demek ? #MehCaN

Komplo Teorileri

 
 
Seçenekler
Alt 09-07-2018 15:35   #1
  • Grafik Tim Lider Yardımcısı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2016
Nereden
GrafikLand
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1208
Teşekkür (Aldı): 1693


Komplo Teorileri Ne demek ? #MehCaN

Komplo teorisi, kamuoyu tarafından belli bir şekilde algılanmış herhangi bir olay hakkında geliştirilmiş, kamuoyundan saklandığı iddia edilen bilgilerle, gizli bilgilere veya olayın arkasındaki görünmeyen güçlerle ilişkilendirilen alternatif açıklamalara verilen addır. Bazı kişiler komplo teorileri üreten kişileri paranoyak, ilgi çekmeye uğraşan ya da yanlış yönlendirmelerle toplumu yanıltarak bundan politik, ekonomik (ya da medyatik) çıkar sağlamaya çalışan kişiler olarak görür ve iddiaları gülünç ve önemsiz kabul ederler. Öte yandan bu tip iddialar popüler kültür alanında her zaman kendisine yer bulabilmiş, ilgi çekmeyi başarabilmiştir.

Bilim adamlarına göre komplo iddialarına yatkın toplumlar uzun süreli politik, ekonomik veya ahlaki çöküntü yaşayan veya kendilerine karşı önemli bir tehdit yöneldiğini düşünen insanlardır. Öte yandan, İngiliz sosyolog Mark Fenster'a göre belgelendirilebilen pek çok komplo teorisinin fos çıkması, bunların hepten önemsiz olmaları anlamına gelmiyor. Fenster, bu teorilerin ortaya koyduğu gerçeğin, toplumda var olan sisteme karşı genel güvensizlik ve özellikle her şeyin yüzeyde şeffaf ve özgür gözüktüğü demokratik sistemlerde aslında alttan alta süregelen başka mekanizmaların varolduğuna dair inançtır.


Dünyayı Sarsan 3 Komplo Teorisi


1. Atatürk'ü kim öldürdü?Mustafa Kemal Atatürk, Masonlar tarafından öldürüldü. Masonlar, localarını kapatıp faaliyetlerine son verdiği için Atatürk’e düşmandılar ve kendilerinden olan doktorlar vasıtasıyla yavaş yavaş zehir verip ölümüne sebep oldular.Getirtilen Mason doktor , Atatürk’ü zehirledi.

2. 11 Eylül 200111 Eylül'de Dünya Ticaret Merkezine karşı yapılan terörist saldırı hakkında
birçok komplo teorisi üretildi. Saldırının El Kaide tarafından
gerçekleştirildiği doğrulanmış ve defalarca tekrarlanmış olsa da, komplo teorisi
üretenlere göre, bu saldırı Amerika tarafından Orta Doğu'ya saldırmak ve
petrollere erişim sağlamak için bahane yaratma amaçlı düzenlenmişti.


3. NASA'nın Ay'a ayak basması yalandı!Bazı komplo teorileri, NASA'nın aslında uzay aracı Apollo'yu Ay'a
göndermediğini, tüm bu görüntülerin kurmacadan oluştuğunu söylüyor. Komplo
teorisinin üreticileri ise, bu yargıya varmalarının sebebinin, Ay'da çekilen
görüntülerde gölgelerin yanlış yöne düşmesi, kamera olduğuna dair göstergeler ve
Ay'da yıldız görüntülerinin olmaması olduğunu belirtiyorlar.


İnsanlar Neden Komplo Teorileri Oluşturur?

Her birimiz en az bir veya daha fazla komplo teorisine inanmışızdır. Bunun arkasındaki bilimsel açıklamayı hiç merak ettiniz mi?
İnternetin yaygınlaşması ile birlikte popülerliğini iyiden iyiye artıran komplo teorilerine inanan insanların, bu tarz teorilere neden inandığı yapılan araştırmalar sonucunda belli oldu. İnsanların sürekli komplo teorileri uydurma çabasının arkasında “benzersiz olma” isteğinin olduğu anlaşıldı.

Günümüzde birçok insan Amerika’nın Ay’a inmediğini, aşıların otizm yaptığını, uzaylıların dünyamızda olduğunu ve çok daha fazlasına inandıklarını belirtiyor. Peki, hiçbir nedensel ve bilimsel açıklaması olmayan bu farklı düşüncelere neden inanıyoruz? Bilim insanlarına göre, insanlarda “karşıdaki kişiden daha farklı şeyler bildiğini kanıtlama isteği” olmasından dolayı ortaya çıkan bu teoriler, insanların özgün olma arayışından dolayı kaynaklanıyor.

Fransa Grenoble Alps Üniversitesi’nde Anthony Lantian liderliğinde yapılan araştırmada 1000’den fazla katılımcı kullanılarak 3 farklı deney yapılmış. 3 deneyde de benzer bulgular bulduklarını belirten Lantian, benzersiz olmak isteyen kişilerin komplo teorisine inanma ve onaylama olasılığının çok daha fazla yüksek olduğunu belirtti.

Günümüzde illuminati, Bermuda Üçgeni, Van Gölü Canavarı gibi birçok teori bulunuyor. Bunların doğruluğunu ben bilemem elbette, ancak birçok insanın bunlara inanmasının arkasında bildikleri bilgiler değil özgün olma isteği yatıyor.


___________________________________________

Herkesin bir fiyatı vardır.
Önemli olan, o fiyatın ne olduğunu bulabilmektir.
Pablo Emilio Escobar Gaviria!
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

web tasarım

wau