THT DUYURU

Konsol Oyunları Playstation 1-2 , Xbox ,Xbox360 ile İlgili Paylaşımları takip edebileceğiniz bölümümüz..

Seçenekler

Playstation Plus Nedir Nasıl Kullanılır

Dexterli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tasarımcı
Üyelik tarihi:
05/2013
Nereden:
antalya
Mesajlar:
2.536
Konular:
271
Teşekkür (Etti):
1500
Teşekkür (Aldı):
1931
Ticaret:
(0) %
26-06-2014 10:17
#1
Smile
Playstation Plus Nedir Nasıl Kullanılır
Playstation Plus Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Playstation Plus sistemi, Sony'nin oyun konsollarında kullandığı ayrıcalıklı bir sistemdir. Bu sistem tahmin edeceğiniz üzere ücretlidir. Playstation Plus'ı ilk 14 gün denemek ücretsizdir ve her Playstation kullanıcısını bir defaya mahsus 14 günlük Playstation Plus deneme hakkı bulunmaktadır. Bunun dışında Playstation Plus'ın 1 aylık üyelik ücreti 14 TL, 3 aylık üyelik ücreti 29.00 TL ve 1 yıllık üyelik ücreti ise 99.00 TL'dir. Kimi zaman Playstation Plus'ın üyelik ücretinde indirim yapılmaktadır. Ayrıca yine bölgelere göre fiyat farklılığı bulunmaktadır. Bu farklılık daha çok kur farkından dolayı ortaya çıkmaktadır.


Playstation Plus sistemi sayesinde ücretsiz oyunlar, ücretsiz temalar, ücretsiz avatarlar veya ücretsiz uygulamalar elde edebiliyorsunuz. Üstelik herşey bununla sınırlı değil tabi ki pek çok oyunda Playstation Plus sahiplerine özel indirimler bulunuyor. Bu indirimler genel olarak ufak indirimler oluyor. Bunların dışında Playstation Plus üyeleri kendilerine özel 1 GB'lık bulut depolama alanına sahip oluyorlar. Bu bulut depolama alanı sayesinde oyunlardaki save dosyalarını konsola kayıt ettirmenin yanı sıra aynı zamanda bulut depolama alanına da yüklüyorlar. Böylelikle konsolunuzda oluşabilecek bir durum save dosyalarınızı etkilemiyor olacak. Ayrıca Playstation Plus üyeleri özellikle Sony'nin kendi yaptığı oyunlara daha erken erişebiliyor.

Son olarak Playstation 4'te oyunları online oynayabilmek için de Playstation Plus üyeliğine sahip olmanız gerekiyor. Ancak bu zorunluluk her oyunda bulunmuyor. Örneğin Playstation 4'te yer alan F2P MMOFPS oyunu Blacklight: Retribution'ı Online oynayabilmek için Playstation Plus üyeliğine sahip olma zorunluluğunuz yok. Ancak Battlefield 4 oyununu online oynayabilmek için Playstation Plus üyesi olmanız gerekiyor.


Playstation Plus'tan Bedava Oyun İndirme:

Daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi Playstation Plus'ın en önemli özelliği her ay bedava oyunlar vermesidir. Playstation Plus'ta her farklı Playstation 3, Playstation 4 ve Playstation Vita oyunları bedava olarak bulunmaktadır. Genel olarak 2 Playstation 3, 2 Playstation Vita ve 1 adet Playstation 4 oyunu her ay değişmektedir. Bu noktadaki en önemli kısım Playstation Plus üyeleliğinizin aktif olduğu zamanki oyunları indirebiliyor olmanızdır. Örneğin Playstation Plus'ta Şubat ayı içerisinde BioShock Infinite ve Metro: Last Light gibi oyunlar vardı ve bu oyunlar Mart ayı içerisinde Playstation Plus'tan kalkacak ve yerlerine yeni oyunlar eklenecek. Bu oyunlar Playstation Plus'tan kalktıktan sonra Plus üyeliği alırsanız BioShock Infinite ve Metro: Last Light oyunlarını ücretsiz olarak indiremezsiniz.

Bu konu ile ilgili olarak bir diğer önemli nokta ise oyunu listenize eklemiş olmanızdır. Örneğin Şubat ayı içerisinde Playstation Plus üyeliğiniz vardı ancak BioShock Infinite oyununu listenize almadınız ve bu oyun daha sonrasında Playstation Plus'tan kalktı. Bu durumda BioShock: Infinite oyununa tekrardan sahip olamazsınız. Bu oyunu muhakak ücretsizken listenize almanız gerekmekte. Aksi taktirde oyna sahip olamazsınız.
--------------------- 'hayattan bu kadar kopuk olmama şaşmamak gerek. eğer hislerim olsaydı bu durumda duygulanırdım'
DEXTER
RAUN Teşekkür etti.
RAUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Efsane Grafiker
Üyelik tarihi:
06/2011
Nereden:
Reykjavik
Mesajlar:
6.668
Konular:
1169
Teşekkür (Etti):
1629
Teşekkür (Aldı):
7064
Ticaret:
(0) %
29-06-2014 21:09
#2
Yararlı konu ellerine sağlık üstadım.
--------------------- "Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk'ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek."Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler