İPUCU

Konsol Oyunları Playstation 1-2 , Xbox ,Xbox360 ile İlgili Paylaşımları takip edebileceğiniz bölümümüz..

Seçenekler

Oyun Konsolunu Bilgisayar Monitörüne Bağlama|Resimli Anlatım ∞ Cem Adrian

30-07-2017 12:49
#1
Cem Adrian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Siber İstihbarat Uzmanı
Üyelik tarihi:
08/2016
Nereden:
ADRİANOPOLİS
Mesajlar:
8.058
Teşekkür (Etti):
929
Teşekkür (Aldı):
2072
Konular:
1203
Ticaret:
(0) %


1-İşin doğru monitörünü edinin. Birden fazla monitöre erişiminiz varsa, biraz zaman ayırıp hangisinin konsolunuz için en iyi deneyimi sağlayacağını belirlemek isteyebilirsiniz. Farklı konsolların farklı ekran gereksinimleri vardır. Oyunu oynanması amaçlanan şekilde yaşamak istiyorsanız, iş için en iyi monitörü almaya çalışın.2-Monitörünüzün bağlantı portlarını kontrol edin. Konsolunuzu bağlamaya başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli şey budur. Modern monitörlerin çoğu HDMI ve DVI bağlantılarını destekler. Bazılarının VGA desteği var. Eski monitörlerde yalnızca VGA ve DVI veya yalnızca VGA bulunabilir. Çok az sayıda monitörün, eski konsolların kullandığı bileşik (RCA) desteği olacaktır. Çoğu modern konsol HDMI ile bağlanabilir. Çoğu monitörün arka tarafında bağlantı portları bulunur. Çoğu bütçe monitörünün yalnızca bir bağlantı noktası vardır. Daha eski monitörlerde çıkarılabilir bir kablo bulunmayabilir.
3-Video oyun konsolunun çıkış bağlantı noktalarını kontrol edin. Farklı konsolların ekrana bağlanma yöntemleri farklıdır. En eski RCA ve RF iken HDMI en yeni yöntemdir.4-Hoparlör veya bir çift kulaklık ve bir ses dönüştürücü alın. Monitörünüzün hoparlörleri varsa, sesleri konsolunuzdan çalmak için alabilirler. Çoğu monitörde hoparlör yoktur, bu nedenle konsoldan ses çalabilen bir şey olması gerekir. Konsolunuzun ses kablosunu hoparlörlerinize veya kulaklıklarınıza bağlamak için bir dönüştürücüye ihtiyacınız olacak. HDMI ile bağlanıyorsanız, HDMI hoparlörlere bağlanamadığı için ayrı bir ses kablosuna ihtiyacınız olacaktır.
5-HDMI olmayan konsollar için bir video dönüştürücü kutusu edinin. Eski bir konsolu yeni bir monitöre bağlamak için HDMI veya DVI'ya dönüştürmek için bir şeye ihtiyacınız olacak. Birçok dönüştürücü mevcuttur. Monitörünüze tek bir HDMI veya DVI çıkışı bulunan çok eski konsolları destekleyen kutular alabilirsiniz.
6-Doğru kabloyu alın (gerekirse). Çoğu konsol yalnızca bir video kablosuyla gelir. PS3'ünüz kompozit bir kablo ile gelmiş olabilir, ancak HDMI'yi destekliyor. Monitörünüze en kolay ve en kaliteli bağlantıyı kurmak için ihtiyaç duyduğunuz kabloyu alın.
7-Hem konsola hem de monitöre bir HDMI kablosu bağlayın. HDMI kullanıyorsanız, konsolunuzu bağlamanın en kolay zamanı olacak. HDMI kablosunu konsolunuza, diğer ucunu monitörünüze takın.
8-Konsolunuzun video kablosunu dönüştürücü kutunuza bağlayın. Çoğu eski konsollarda, bir dönüştürücü kutuyla monitöre bağlanacaksınız. Fişlerin renklerini dönüştürücü kutusuyla eşleştirin. Konsolun fişlerinin hepsinin konvertör kutusundaki aynı INPUT grubunda olduğundan emin olun.9-Dönüştürücü kutusunu monitörünüze bağlayın. Monitörü dönüştürücü kutusunun ÇIKIŞI veya MONİTÖR bağlantı noktasına bağlamak için HDMI, DVI veya VGA kablosunu kullanın (kutuya bağlı olarak). Bir VGA kablosunu takıyorsanız monitörün kapalı olduğundan emin olun.10-Doğru girişi seçin. Konsolunuzun ekranını görmek için doğru girişi seçin. Tek bir girişiniz varsa, monitör ve konsol açık olduğu sürece konsolunuzu görmelisiniz.
11-HDMI bağlantıları için ayrı bir ses kablosu bağlayın. Ses kablosunun büyük olasılıkla konsola özel olması gerekecektir. HDMI ile bağlanırken ses sinyalini aktarmak için kompozit veya bileşen kablosu kullanabilirsiniz. Yeni konsollar ses için ayrı bir optik bağlantıyı destekleyebilir.
12-Ses kablosunu çeviriciye bağlayın. Çoğu çevirici kutusunun girdi ve çıktısı olacaktır. İki ses kablosunu (Kırmızı ve Beyaz) kutusunun Giriş tarafındaki uygun fişlere bağlayın.13-Hoparlörlerinizi veya kulaklıklarınızı kutunun çıkış tarafına bağlayın. Bilgisayar hoparlörlerini bağlarsanız hoparlör fişlerini renklerle eşleştirin. Kulaklık bağlarken, dönüştürücü üzerindeki yeşil fişi kullanın. Bazı dönüştürücüler yalnızca tek bir fişi üretir; bu durumda hoparlörlerinizi veya kulaklıklarınızı fişe takın

Konsolunuzun ses çıkışını ayarlayın (HDMI bağlantıları). Konsolunuzun ayarlarını, HDMI kablosu yerine ses kablosuyla ses çıkaracak şekilde ayarlamanız gerekir.

Umarım işinize yaramıştır ,iyi forumlar dilerim
Kullanıcı İmzası
Müşahede,Muhakeme,İcra.Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
Sizin eklenti yükleme yetkiniz yok
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodları Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı