1000YTL'yi bozuk olarak ödemek ! !

immortal_34

Katılımcı Üye
7 Tem 2006
292
10
ZeytinBurnu
50kurus.jpg


Bir tüketici, 1000 YTL tutarındaki kredi kartı borcunun tamamını madeni paralarla ödemek istediğini ve son günü olduğu için de alınması konusunda
ısrarcı olmasına rağmen banka görevlilerinin "sayımın uzun süreceği" belirtilerek kabul etmediğini öne sürerek, Tüketiciler Birliği'ne şikayette bulundu.

İstanbul'da, bir otomotiv firmasının oto lastiği bayiliğini yapan Şükrü Tezcan'a, müşterisi olan market sahibi, alacağına mahsuben tamamı madeni para olan 4 bin YTL verdi. Paranın bir bölümü ile değişik bankalardaki borcunu kapatan Tezcan, kredi kartı hesabı bulunan bir bankanın Bahçelievler Şubesi'ne gittiğinde ise farklı bir uygulamayla karşılaştı. Kredi kartı borcu olan 1000 YTL'yi madeni paralarla ödemek isteyen Tezcan'ın bu talebi, banka görevlilerinin ''bu kadar bozuk parayı alamayız, sayımı uzun sürer'' gerekçesiyle geri çevrildi.

Çabalarından sonuç alamayan ve son çare olarak Tüketiciler Birliği'ne şikayetçi olan Tezcan, "Borcumun son günüydü. Görevlilere, durumu anlattım. (Almazsanız faiz uygulayacaksınız) demememe karşın, (bizi ilgilendirmiyor) şeklinde yanıt aldım."

Borcunu, temin ettiği banknotlarla ödediğini kaydeden Tezcan, "Tüketiciler Birliği'ne gittim. Banka yetkilileri ile görüşüldü, özür dilediler. Ancak, bana bu çileyi de yaşattılar" diye konuştu.
 

serhatseykan

Katılımcı Üye
4 Mar 2008
870
1
hoş adamın yerinde olsam ödemez üstüne dava ederdim parada cepte kalırdı madeni de olsa para paradır:D:D
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.