3.6.0 için Otomatik resim boyutlandırma (Gelişmiş)

cartman

Katılımcı Üye
28 Ara 2005
932
17
zBjk
Daha öncekilere göre daha ayrıntılı bir eklenti. Admin panelinden kontrol seçeneğide mevcut. Üstelik kurulumuda çok basit.

Ekde verdiğim xml dosyasını ürün yöneticisinden yükleyin. Diğer .js uzantılı dosyayıda hostunuzdaki clientscript klasörüne kopyalamanız yeterli.

Admin panelinden aşağıdaki şekilde ayarlar yapabilmeniz mümkün. İsterseniz resim büyüklüğünü üyenin seçmesini bile sağlayabiliyorsunuz. Yada herkes için geçerli standart bir ayarda yapabiliyorsunuz.

Üyelerin Kontrol panelinde böyle ayar menüsü oluşuyor. Maksimum boyut , Büyük resmin nerde açılacağı vs. ise burdan ayarlanabiliyor.

screenshot3qu6.gif

Admin panelindeki görüntü ise böyle ;

screenshot4mn1.gif
Kendi forumumda eklendikten sonra böyle çalışıyor ; Üstteki sarı bant şeklindeki uyarıya tıklandığında resim orjinal boyutunda izlenebiliyor. ( Yazının Türkçeleştirmesi bana ait. Cümle yöneticisinden bunu sizde kolayca yapabilirsiniz)
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.