3 Adımda Araştırma Nasıl Yapılır?

Babo1945

Üye
8 Tem 2020
165
44
Dardayım
Merhaba TurkHackTeam Ailesi

Bu konumda size nasıl araştırma yapılır onu göstereceğim

Konuyu açma sebebim küçük yaşta, yeni olan, bilgisi çok fazla olmayan arkadaşlarımızın bilgiye nasıl ulaşacaklarını göstermek

İlk olarak araştıracağımız konuyu seçiyoruz. Benim bugün araştıracağım konu instagram hesabı nasıl çalınır

1. ADIM (Temel Araştırma)

Konumuzu en temel şekilde aratıyoruz

Gördüğünüz gibi bir sürü sonuç çıktı karşımıza, ben nasıl olduğunu öğrenmek için ilk videoya tıkladım

Videoyu izledikten sonra saldırı yöntemlerini öğrendim şimdi bir saldırı yöntemi seçiyorum. Seçtiğim saldırı yöntemi Oltalama Yöntemi

2. ADIM (Saldırı Yöntemi)

Şimdi ise saldırı yönteminin nasıl işlediğini öğrenmemiz lazım. Unutmayın ki bir şeyi nasıl yaptığımızı bilmezsek o konu hakkında bir problem olduğunda çözemeyebiliriz. O yüzden yaptığımız işin içine girip iliğini emmeliyiz. Bu hayat için de dahil.

Bu saldırının temelde ne olduğunu öğrendik. Şimdi daha da derine iniyoruz. Bunu saldırımıza nasıl dahil edeceğiz? Onun için de şöyle bir araştırma yapalım.

Gördüğünüz gibi 102.000 sonuç bulundu. Bir çok blog ve forumda nasıl olduğunu anlatılıyor. Bir tanesine girip iyice okuyoruz anlamazsak başka bir yazıyı onu da anlamazsak başka bir tanesini...

(Bu adımları yaptığınızı düşünerek yazıyorum) Evet artık bu konuda bilgi sahibi olduk ve nasıl site açılır, script nedir, nasıl atılır öğrendik. Bu saldırıyı çeşitlendirmek için farklı scriptler araştırabilirsiniz.

Bunun için de 515.000 sonuç buldu :) Çıkan sonuçlara girip scriptlere bakabilirsiniz fakat en önemlisi güvenliğinize dikkat edin.

3. ADIM (Saldırı Çeşitlendirme ve Güçlendirme)

Evet buraya kadar her şey tamam peki saldırılarımızı nasıl güçlendireceğiz. Bunun için yapacağımız ve yaptığımız işin sıfırdan nasıl yapıldığınızı öğrenmemiz lazım.

İnstagram telif script nasıl yazılır diye araştırmadan önce biraz düşündüm, scriptlerin web üzerinde çalıştığını gördüğüm için web sitesi için script nasıl yazılır diye araştırdım. Hem böylece daha temel ve doğru sonuçlara ulaşmış oldum.

Bu araştırmam sonucunda script yazmak için html, css, php vs diller öğrenmem gerektiğini gördüm ve tekrardan bildiğiniz gibi...

4. ADIM (Sonuç Bulunamadı)

Eğer ARAŞTIRMA YAPIP istediğiniz cevabı bulamadıysanız THT hepimiz için bulunmaz bir nimet yardım kısmına konunuzu açabilirsiniz/sorabilirsiniz. Çoğu arkadaşımız forumda instagram hesap nasıl çalınır hakkında binlerce konu olmasına rağmen hala yardım kısmına instagram nasıl çalınır diye konu açıyor. Sizlerden ricam onlardan olmayın :) Ben ilk geldiğimde forum nasıl kullanılır araştırma nasıl yapılır hakkında bilgim yoktu. Yeni gelenlere bilgi açısından bu konuyu açmak istedim ilk defa konu açıyorum kusurum varsa affola. Konu instagram nasıl hacklenir olmadığı için sadece araştırma temellerini anlattım

Okuduğunuz için teşekkür ederim konum bu kadardı. Bu konumda bildiğim kadarıyla nasıl araştırma yapılacağını örneklerle anlatmaya çalıştım. Google'da doğru araştırma ile bulunamayacak şey çok azdır diye düşünüyorum. Daha fazla instagram hesabı nasıl çalınır konusu görmemek dileğiyle. Selametle...

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,308
4,723
Normalde yetersiz ve kimsenin işine yaramayacak bir konu olduğunu söylerdim ama son zamanlarda araştırmadan yoksun küçük çocukları görünceye kadar.
Bu konun sayesinde biraz da olsun bilgilenip öyle soru sorarlar artık.
Önüne gelen "Discord nasıl hacklenir?", "Instagram nasıl hacklenir?", "Nasıl milletin telefonunu ele geçiririm." gibi sorular sormayı bırakır umarum.

Son olarak, eline sağlık.

Babo1945

Üye
8 Tem 2020
165
44
Dardayım
Normalde yetersiz ve kimsenin işine yaramayacak bir konu olduğunu söylerdim ama son zamanlarda araştırmadan yoksun küçük çocukları görünceye kadar.
Bu konun sayesinde biraz da olsun bilgilenip öyle soru sorarlar artık.
Önüne gelen "Discord nasıl hacklenir?", "Instagram nasıl hacklenir?", "Nasıl milletin telefonunu ele geçiririm." gibi sorular sormayı bırakır umarum.

Son olarak, eline sağlık.
umarım, teşkkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.