3 boyutlu ev tasarımı...

CyberBlade

Katılımcı Üye
6 Tem 2006
962
15
İstanbul
Broderbund'un "3D Home Architect Home Design 6" yazılımı* bir evin bilgisayar ekranında sıfırdan tasarlanmasına olanak tanıyor. Duvarların yerleştirilmesiyle başlayan tasarımda merdiven* kapı ve pencere dahil yapı unsurların önizleme yardımından faydalanarak seçmek* sürükleyerek yerleştirmek ve nihai projeye ulaşmak mümkün.

imperiaflex_0_1_0.jpg
imperiaflex_0_1_1.jpg

2D ve 3D izleme seçenekleri* projenin son şeklinin en ince ayrıntısına kadar verilmesini sağlıyor. Yazılımın daha iyi kullanılabilmesi için bazı noktalara dikkat etmek şart. Eurosoft tarafından Türkiye'ye getirilen yazılımı kurarken ölçme sistemini belirlemek gerekiyor. Metre tercihi bu aşamada devreye giriyor. Program yüklendikten sonra kısa bir eğitim turu ile kullanım detayları öğretiliyor. Bu program parçasına daha sonra geri dönerek unutulan noktaları hatırlamak mümkün. Farklı tarzlardaki evlerle ilgili şablon projelerden faydalanılabileceği gibi* programda mevcut bir eve en yakın ana bina-garaj kombinasyonu ile de işe başlanabiliyor. Bu kombinasyon üzerinde duvarları yerleştirerek devam etmek kadar* binanın dış cephesini sıfırdan* duvarları yerleştirerek oluşturarak ilerlemek de mümkün. Bilgisayar ekranındaki inşa sürecinde malzemeden çatı eğimine kadar pek çok detay belirlenilyor.

Tasarım ana hatlarıyla tamamlandıktan sonra* görüntüleme seçeneklerinden duvarlar* mobilyalar* çatı gibi her bir bileşenin gösterilmesi veya görüntüden çıkarılması sağlanarak tasarımın son şekli veriliyor. Bu yapılırken ekranın alt tarafındaki menüden görüntünün kaç boyutlu olacağı ve diğer görüntüleme özellikleri seçiliyor. Evin içindeki detaylarla ilgilenilirken yine ekranın altındaki menüden evin içinde yürüme* çevreye bakınma ve uçarak ilerleme seçeneklerinden biri tercih edilebiliyor. Duvarların renklerinin değiştirilmesi gibi işlemler de bu aşamada bir ikona tıklayıp seçtikten sonra tek tıklama ile gerçekleştiriliyor. ''Home Design 6''* şablonları ve başarılı arayüzü ile iyi bir tasarım yardımcısı. Yazılımın ABD ve Kanada baz alınarak geliştirilmesi ise özellikle şablonlara dayanan kullanımda belirli bir sınırlılık getiriyor.Alıntıdır...
 

twilight14

Yeni üye
14 Nis 2007
25
1
dünya
saol kardeş ama bnde 1.0 versiyonu var bunu güncelleyemezmiyiz ki.Program süper bişi hem çiziyon içini yerleştiriyon 3 boyutlu görüyon birde.harika bi programEmeğin için teşekkürler.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.