3D Tasarım Renklendirme

k7lest

Üye
19 Eyl 2022
78
6
(forumun konu ile ilgisi yok ama) Hocalarım kişilere 3d modelleme yapıyorum. hazır model indirirken iyi güzel hazır texturelar var kullanabiliyorum fakat kendim çizerken yanlışlık oluyor. bi oyun tasarımı gibi olmadığı için texture örnekleri yok örnek alamam. mesela ben üst tarafı boyuyorum texture modele ekleyince çok farklı yerler boyanıyo. mobilde prisma3d ve 3d modelling kullanıyorum. tasarım içinde ibispaint hepsi sorunsuz uygulamalar fakat tasarım yerleştiremiyorum. yardımcı olan olursa çok teşekkür ederim
 

Anzu

Gözde Tasarımcı
16 Eyl 2018
3,410
1,159
god tier
Şimdi anladığım kadarıyla bir çözüm önerisi sunmak isterim. Sanırım 3D modellemelerinizin renk ayarını yapamıyorsunuz?


Bunun bir sürü yolu var, eğriler solid renk ekleme opaklık kısma vesayre vesayre. Photoshop ile kolayca bu işlemi halledebilirsiniz. Örnek color match:

 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.