6gb Geforce titan yeni ekran kartı

kmc60

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,206
0
Her yer
6 GB'lık GeForce Titan Geliyor!

Yeni konsolların tanıtılmadığı günümüzde, özellikle bilgisayar dünyasındaki donanımları çok zorlayacak oyunlar maalesef piyasada bulunmuyor. Yaklaşık 2 senelik orta üst segment ekran kartları, hala kullanıcılara başarılı bir oyun performansı sunabiliyorken, kullanıcılar da bu yüzden sistemlerini pek de güncelleme gereği duymuyorlar.
Eskiden her yeni Windows sürümüyle beraber güncellenen DirectX modellemeleriyle beraber, yeni DirectX sürümünü destekleyen ekran kartları satın alınır, ve bu farkı bize yaşatacak oyunlar da piyasaya sunulurdu.
PlayStation 4 ve yenilenen Xbox'ın 2013 ya da 2014 yılında çıkacak olmasıyla beraber, bilgisayarlardaki oyun sektörü de hızlanacak. Özellikle bu yeni konsollar için hazırlanan oyunlar, en çok donanım üreticilerine yarayacak.
Ekran kartlarına sadece oyun gözüyle bakmadığımızda, tasarlanan pek çok ürünün bu güçlü kartların sayesinde hazırlandığını görüyoruz. Gerçek zamanlı render alınmasını sağlayan yeni nesil ekran kartları, özellikle Nvidia'nın Tesla ailesi sayesinde büyük bir ivme kazandırdı.
GeForce Titan geliyor!
Nvidia'nın GK110 GPU'sunu kullanacağı Titan kodlu ekran kartı, Tesla K20X hızlandırıcısını kullanıyor. Tam 2880 CUDA çekirdeğine sahip olacak olan ekran kartı, 732 MHz hızında çalışacak ve bu düşük hıza rağmen 235 Watt TDP değerine sahip olacak.
Nvidia'nın güncel ürün gamındaki en güçlü grafik işlemci olan GK104'ten çok daha donanımlı olan GK110, 7.1 milyar transistörden oluşan bir dev.

Referans Titan ekran kartının 6 GB GDDR5 bellek ile geleceği belirtilirken, GPU'nun 384 bit bellek arayüzünü desteklediği konuşuluyor. Yeni Tesla ekran kartı olması beklenen GeForce Titan'ın bir değişik versiyonu da, GeForce GTX 780 olarak yeni seri adı altında oyunculara sunulabilir. Önümüzdeki aylarda çıkacak olan performans canavarını merakla bekliyoruz.
KAYNAK:6 GB'lık GeForce Titan Geliyor! - ShiftDelete.Net
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.