8 Kanal Bellek Desteği Sunan Ryzen Threadripper Pro 3995WX Göründü

LosT

Kadim Üye
5 Şub 2015
8,138
2
-
AMD-Ryzen-Threadripper9-963x722.jpg


4dKDtQ.png


8 Kanal Bellek Desteği Sunan Ryzen Threadripper Pro 3995WX Göründü

AMD, yüksek performanslı masaüstü segmenti Threadripper ailesini ek özellikler sunan Pro işlemcilerle genişletmeyi planlıyor.
AMD, yenilediği Ryzen 3000 XT işlemcilerini 7 Temmuz itibarıyla perakende satışa açmıştı. Kırmızı takım Ryzen 4000G APU’larını daha çok iş amaçlı olarak kullanıma sunulan Pro serisiyle genişletecek. Ancak ChipHell forumlarından gelen görüntülere bakarsak üst düzey masaüstü segmenti olan Threadripper işlemciler de ‘Pro’ ön eki alan yongalarla desteklenecek.

Ryzen Threadripper PRO 3995WX adını alan işlemci, muhtemelen yeni Pro serisinin tepe noktasında oturacak. Bu CPU, W-3175X gibi Intel Xeon W serisi işlemcilerle rekabet edecek şekilde tasarlandı. Dahası, 64 çekirdekli 3990X’in liderliğindeki Threadripper serisinin sunduğu özelliklerin yanı sıra ECC ile 2 TB’a kadar belleği işleyebilen 8 kanallı DDR4 bellek arabirimi ile gelecek.

4dKDtQ.png


Ryzen-Threadripper-Pro-3995WX-595x480.jpg


Threadripper Pro 3995X’in en pahalı EPYC 7662 işlemcisiyle çoğunlukla aynı G/Ç yapısına sahip olması bekleniyor. Ryzen markalı bir yonga olarak EPYC muadilinden daha yüksek saat hızlarına sahip olabilir ve 8 kanallı belleği desteklemek için sWRX8 ve WRX80 gibi yeni bir soketle gelebilir. Ancak bu işlemcilerin sTRX4 ve TRX40 platformu ile sınırlı şekilde uyumlu olması şaşırtıcı olmayacaktır.

Öte yandan bu işlemcinin devamı olarak Ryzen Threadripper Pro 3975WX ve Ryzen Threadripper Pro 3965WX modellerini bekleyebiliriz. Ayrıca AMD’nin Ryzen Threadripper Pro serisini 14 Temmuz 2020 gibi erken bir tarihte açıklayabileceği söyleniyor.

4dKDtQ.png


Kaynak
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.