Acer Aspire 3000 için anakart işlemci ve ram tavsiyeleri alabilir miyim?

6 Mar 2021
75
0
İyi günler, aşağıda kullandığım bilgisayar ve sistem bileşenlerini verip sizlerden yeni donanım önerilerinde bulunmanızı isteyeceğim. Ben anlamıyorum maalesef marka ve modellerden Acer aspire kullanıyorum

Sistem modeli: Acer 300
İşletim Sistemi: xp Professional (5.1, yapı 2600) Veriyon 2012 Service Pack 3
Bios: Phoenix NoteBIOS 4.0 Release 6.0
İşlemci: Mobile AMD Sempron (tm) Processor 3300+, MMX, 3DNow, ~2.0 GHz
DirectX Sürümü: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Ram: 2×256=512 mb
Max Ram: 2 gb
Depolama: toplam 80 gb
Bilgisayar hemen hemen 20 yıllık bir şey, bu yüzden ram da yetersiz işlemci de. Aşağıda da sizlere sahip olmak istediğim bazı özellikleri veriyorum.
En az 16 gb ram
İşlemci hızı en az 2Ghz
8 çekirdek olursa iyi olur
En az 512 gb toplam depolama
Kaliteli ekran görüntüsü.
Size daha çok yardımcı olacaksa bilgisayarı dizi-film izlemede, oyun oynamada ve temel anlamda yazılıma giriş için kullanmayı planlıyorum. Lütfen bana en uygun donanımları (anakart işlemci ve ram 3'ü de birbiriyle uyumlu olmalı) söyleyebilir misiniz? Masrafı çok dert edinmiyorum ben zaten 850 900 tl'yi gözden çıkardım, istediğim gibi olursa 1000 1200 (hafıza hariç) vermeye bile ikna ederim babamı. İstediğim özelliklere sahip sıfır bilgisayar fiyatları 6500 7000 tl'den başlıyor maalesef.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.