Adanalı gazi övünç madalyasını kırdı

-TürkBey-

Katılımcı Üye
a4afb1b_m.jpg

a4afb1b_b.jpg

Adanalı gazi teröristlerin serbest bırakılmasına tepki göstererek devlet övünç madalyasını kırdı

ADANA(CİHAN)- 22.10.2009- Adanalı gazi Selahattin Yağımlı, 34 PKK'lının serbest bırakılmasının ardından şova dönüşen kutlamalara tepki göstererek, devlet övünç madalyasını kırdı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği tarafından düzenlenen basın toplantısında gösterilere tepki gösteren Yağımlı, asıl madalyanın mayın patlaması sonrası kaybettiği bacağı olduğunu vurgulayarak, madalyasını yere attı. Gözyaşları içinde kalan Gazi Yağımlı, "Madalya bizim için budur." diyerek protez bacağını havaya kaldırdı. Dernek Başkanı Ersin Güluçar ise kırılan madalyayı yerden kaldırarak gaziyi sakinleştirmeye çalıştı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Ersin Güluçar, "Yıllarca Mehmetçiğe kurşun sıkan PKK'lı bir grup teröristin zafer kazanılmış gibi kahraman edasıyla karşılanması bu vatan uğruna gencecik evlatlarını feda eden şehit ailelerini ve gazilerini kahretti." dedi. Şehitlerin kemiklerinin sızladığını kaydeden Güluçar, derin üzüntü içinde olduklarını söyledi.

Tunceli'de 11 yıl önce gazi olan Ahmet Doğan ise gazi madalyasını Cumhurbaşkanlığı'na geri iade edilmesini isteyerek, PKK'lılaran zafer kazanmış gibi karşılanmasına tepki gösterdi. Hakkari'de teröristlerle girdiği çatışma sırasında mayından patlaması sonucu gazi olan Muhammet Çetin ise "1999 yılında terörist başı Abdullah Öcalan'ın kalemini kıramayanlar gazilerin kalemini kırdı." diyerek elindeki kalemi kırdı. Çetin de arkadaşları gibi madalyasını vererek PKK'lıların zafer kazanmış gibi karşılanmasına tepki gösterdi.

£Lif

Katılımcı Üye
9 Eki 2009
622
0
İzmir
Vatan hainlerine karşı koymak için hayatını hiçe sayan ve Milli değerlerimiz olan bu insanlara bunları yaşatan ve Vatan hainlerine kucak açanlara yazıklar olsun..

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
Madalya kutsaldır ve çok, ama çok önemli değerlerimizi simgelemektedir.

Her ne sebeple olmasın madalyalarımızı bu şekilde tahrip etmeye kimsenin hakkı yok.

Tepkiler başka bir şekilde dile getirilerbilir.

£Lif

Katılımcı Üye
9 Eki 2009
622
0
İzmir
Elbette çok haklısın..Bu insanlar için o kutsal değerleri harcamak sanmıyorumki kolay olsun .. Çileden çıkmak bu olsa gerek insanları bu duruma getirenler utansın..

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
Elbette çok haklısın..Bu insanlar için o kutsal değerleri harcamak sanmıyorumki kolay olsun .. Çileden çıkmak bu olsa gerek insanları bu duruma getirenler utansın..

Tam damarıma bastın, söylenecek çok şey ama siyasete atılmaya daha çok var :D

Geçenlerde bir Kore Gazisi açlıktan ve soğuktan etkilenerek ölü bulundu. Amerika'daki oğluna ve Türkiye'deki akrabalarına haber verildi, ancak cenazeyi almaya kimse gelmedi. Gazimizin naaşı tam Muğla Kimsesizler Mezarlığı'na gömülmek üzere iken araya sanırım valilik girdi ve ilçe kaymakamlığının da araya girmesi ile Gazimizin naaşı hak ettiği şekilde şanlı bayrağımıza sarıalrak defnedildi.

Hepsinden geçtim ben, oğlunun yatacak yeri yok ...

pesimist19

Uzman üye
8 Ağu 2009
1,291
0
31
http://localhost
madalyayı kırmakta çok haklı tepkisini milleitne değil devlete hükümete gösteriyo onun madalyası zaten takılmmış ayağına bakın mu millette saygısını gösterecektir mdalyasına bakıp

Karabela261

Yeni üye
6 Eki 2009
38
0
Madalya kutsaldır ve çok, ama çok önemli değerlerimizi simgelemektedir.

Her ne sebeple olmasın madalyalarımızı bu şekilde tahrip etmeye kimsenin hakkı yok.

Tepkiler başka bir şekilde dile getirilerbilir.

sanırım Resme ıyı Bakmamıssın o kadar Teroristle karsılasmıs o kadar vatanına ıylık etmıs adamın ayagı kopmus sız 1 madalya verorsunuz onun ıstedıgı madalya degıl vatanına ve mılletıne
Saygı !..

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
sanırım Resme ıyı Bakmamıssın o kadar Teroristle karsılasmıs o kadar vatanına ıylık etmıs adamın ayagı kopmus sız 1 madalya verorsunuz onun ıstedıgı madalya degıl vatanına ve mılletıne
Saygı !..

Bana bu tür şeyleri öğretmeye kalkışmayın, ben de bir gaziyim ve madalyamı ölsem kimseye vermem, kimsenin de zarar vermesine izin vermem. Onun üzerinde silah arkadaşlarımın , benim kanım var, kimin neyi ne zaman yaşadığını biliyor musunuz da resimlerden bahsediyorsunuz.

Hayat resimlerde gördüğünüzden ibaret değil, bunu unutmayın. Sanıyor musunuz ki madalyasını kıran gazimiz bu olaydan çok mutlu, onun neler hissettiğini kendisine sormalısınız. Sen sordun mu diye içinizden geçirirseniz ; evet ben sordum ; gaziler ile sürekli irtibat içerisindeyiz.

Gazilere uygun görülen maaşları kesinlikle onaylamıyorum, bunu da belirteyim.

Siz hiç gazi ve şehit ailelerinin hakları için yürüdünüz mü meydanlarda ; ben yürüdüm.

Çok fazla ayrıntıya gerek yok ; bir gazi olarak madalyasını kıran gazimizin neler hissettiğini çok iyi anlıyorum ; sizler de anlamaya çalışın.

Artık tartışmayalım, herkes görüşlerini birbirine saldırmadan belirtsin.

pesimist19

Uzman üye
8 Ağu 2009
1,291
0
31
http://localhost
Bana bu tür şeyleri öğretmeye kalkışmayın, ben de bir gaziyim ve madalyamı ölsem kimseye vermem, kimsenin de zarar vermesine izin vermem. Onun üzerinde silah arkadaşlarımın , benim kanım var, kimin neyi ne zaman yaşadığını biliyor musunuz da resimlerden bahsediyorsunuz.

Hayat resimlerde gördüğünüzden ibaret değil, bunu unutmayın. Sanıyor musunuz ki madalyasını kıran gazimiz bu olaydan çok mutlu, onun neler hissettiğini kendisine sormalısınız. Sen sordun mu diye içinizden geçirirseniz ; evet ben sordum ; gaziler ile sürekli irtibat içerisindeyiz.

Gazilere uygun görülen maaşları kesinlikle onaylamıyorum, bunu da belirteyim.

Siz hiç gazi ve şehit ailelerinin hakları için yürüdünüz mü meydanlarda ; ben yürüdüm.

Çok fazla ayrıntıya gerek yok ; bir gazi olarak madalyasını kıran gazimizin neler hissettiğini çok iyi anlıyorum ; sizler de anlamaya çalışın.

Artık tartışmayalım, herkes görüşlerini birbirine saldırmadan belirtsin.

biz onu ruh halini elbetteki bilemeyiz ama madalyasını kırdı diye kimse ona kızamaz

bloodies

Yeni üye
29 Kas 2009
6
0
insanlar artık ne yapacağını bilemez hale geldi. bunu da yaptırdılar ya diyecek sözüm yok

turkish_adanali0142

Uzman üye
17 May 2009
1,112
0
Adana
Gazilerimi,Mehmetçiklerimizi,Analarımızı,bizleri ve vatan toprağında uyuyan şehitlerimizi hiçe sayarak bebek katili, vatan haini bu şrfsiz pkklıları kahraman gibi karşılayan ve karşılanmasına sebep olan bu hükümetin de Erdoğan'ın da Allah belasını versin. ama hesabını verecek bu erdoğan... Biz Türk milleti her zaman dimdik ayakta durduk ve durmaya devam edeceğiz.

MoSaT

Yeni üye
1 Eyl 2009
10
0
istanbul
madalyon bir simgedir ama o simgenin anlamı vardır muhakkak anlamını yitirdikten sonra madalyonun ne önemi varki

B0Z0

Uzman üye
20 Kas 2009
1,567
0
ELAZIĞ
Çok harika bir proje hazırlamıştı hükümet ama Devletin dostundan çok düşmanı çok gelen teröristlerin öyle karşılanmasını isteyenler birileri vardı ve istediklerini yaptılar medya yokmu bu türkiyede asıl patron onlar..
Şu anda zaten onların amacıda bu milliyetçilerin doğuda şehid olsun ki biz mecliste Siyaset yapalım ondan açılımı kabul etmediler ! Doğuda şehit haberi gelmese allah aşkına Ne mhp ne chp ne dtp Siyaset yapabilirmi? neyin siyasetini yapcaklar adam açılımı önlerine koydu hepsi reddetti biraz uyanık olun ya..

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.