Adobe XD Nedir ? Özellikleri ve Rakip Programları !!

'Spica

Üye
23 Ağu 2022
195
167
#root@spica$
lx3h4om.png

Adobe XD, açılımı Adobe Experience Design olan bir Adobe Programıdır 2015'de Sketch Adlı MacOS uygulamasına rakip olarak geliştirilmeye başlanmış 2016'nın mart ayında önizleme olarak yayına sunulmuştur. UX/UI { UX (kullanıcı deneyimi) UI (kullanıcı arayüzü) } Telefon uygulamaları Arayüz Tasarımı , Web Arayüz Tasarım vb. çalışmalar yapmak üzerine geliştirilmiştir.

Şimdi sorarsanız neden Sketch'e rakip olarak çıktı farkları ne diye şöyle anlatayım ;
  • Sketch ile Adobe XD‘nin çalışma yapısı ve mantığı aynıdır.
  • Sketch sadece MacOS işletim sistemine uygundur
  • XD tüm işletim sistemlerine uygun yapıdadır.
Adobe XD Benzeri Programları ;
  • Sketch
  • InVision
  • Figma
  • Framer

Adobe XD ile Ne Yapabiliriz ;
  • Prototip
  • Animasyonlar
  • Semboller
  • Responsive
  • Element Çoğaltma
  • Diğer Adobe programları ile uyumlu çalışma
  • Ses

En Çok Kullanılan ve Tercih Edilen UI Design Programları Grafiği ;

4bat6nv.png

Adobe XD İle Yapılmış Bir Kaç Örnek Tasarım;

7gk3enm.jpg

96wazud.jpg

Bir çok kaynaktan araştırdığım ve edindiğim bilgilerle size sade bir anlatım yapmaya çalıştım umarım beğenirsiniz

j7x2ohx.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ice Wizard TR

Yeni üye
11 May 2021
16
5
lx3h4om.png

Adobe XD, açılımı Adobe Experience Design olan bir Adobe Programıdır 2015'de Sketch Adlı MacOS uygulamasına rakip olarak geliştirilmeye başlanmış 2016'nın mart ayında önizleme olarak yayına sunulmuştur. UX/UI { UX (kullanıcı deneyimi) UI (kullanıcı arayüzü) } Telefon uygulamaları Arayüz Tasarımı , Web Arayüz Tasarım vb. çalışmalar yapmak üzerine geliştirilmiştir.

Şimdi sorarsanız neden Sketch'e rakip olarak çıktı farkları ne diye şöyle anlatayım ;
  • Sketch ile Adobe XD‘nin çalışma yapısı ve mantığı aynıdır.
  • Sketch sadece MacOS işletim sistemine uygundur
  • XD tüm işletim sistemlerine uygun yapıdadır.
Adobe XD Benzeri Programları ;
  • Sketch
  • InVision
  • Figma
  • Framer

Adobe XD ile Ne Yapabiliriz ;
  • Prototip
  • Animasyonlar
  • Semboller
  • Responsive
  • Element Çoğaltma
  • Diğer Adobe programları ile uyumlu çalışma
  • Ses

En Çok Kullanılan ve Tercih Edilen UI Design Programları Grafiği ;

4bat6nv.png

Adobe XD İle Yapılmış Bir Kaç Örnek Tasarım;

7gk3enm.jpg

96wazud.jpg

Bir çok kaynaktan araştırdığım ve edindiğim bilgilerle size sade bir anlatım yapmaya çalıştım umarım beğenirsiniz

j7x2ohx.png
Eline sağlık çok güzel konu olmuş

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.