Ag uzerindeki Tum Pc'leri Goreme

sLayEr

Özel Üye
2 Ara 2006
781
5
İstanbul
Bu Ag uzerindeki bilgisayarlara nasil girerim yada goremiyorum nasiL.gorucem engeli kaldiricam vs.. gibi sorular bunun icin size kisa bir ip ucu.
Su an bahsedecegim Komut ARP (Address Resolution Protokol) Yani Ag uzerindeki diger bilgisayarlarin Ip adreslerini ve diger baglanti bilgilerini tutan bilesendir.Evet simdi bu komut nasil calisir.Ag uzerindeki diger pcleri gore bilmeniz icin ARP sifirlamaniz lazim bunun icin ise;
Baslat Menusunden calistir(RUN) secenegine tiklayin ve acilan pencereye cmd yaziniz enter basiniz.Dos penceresi acilacaktir. Acilan dos penceresinde
c:\>Arp -d *
yazip enter basiyoruz bu islemler ARp tambon bellegi sıfırlanir.Artik agdaki tum bilgisayarlari gore bilirsiniz.Ip yada bilgisayar adini biliyorsaniz;
Baslat calistir(RUN) basiniz ve acilan pencereye
\\ip adresi yada
\\makine adi
yazip entere bastiginizda direk baglanti kurulacaktir...
cafeLerde ise başlat /çalıştır/cmd/\\makine adı (örnegin:masa_10)
Tabi PCde şifre varsa işiniz zor..

aLıntıdır..

gezegen38

Yeni üye
9 Ocak 2007
2
0
Kardes ben interneti bir kac kisi ile beraber kullaniyorum ama hepimizde wlan uzerinden baglaniyoz herhangi bir yoilu var mi diger pc leri görebilmem icin?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.