Ağdan Düşürme(Yetkisizlendirme Saldırısı)

h4ck3rz

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
481
182
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yetkisizlendirme (ağdan düşürme) saldırısını anlatacağım.
Bu saldırı için monitör mod destekli bir Wİ-Fİ adaptöre ihtiyacımız var.
Bu saldırı ile istediğiniz cihaz ve cihazları ister kendi ağınızdan , ister başka bir ağdan atabilirsiniz veya tüm cihazları😉

!!) Aşağıdaki işlemlerden önce kali linuxu wifi a bağlamamız gerekiyor yani üst panelde wifi işareti gözükmelidir!
1) Terminali açıyoruz ve airmon-ng start wlan0 yazıyoruz ve adaptörümüzü monitör moda alıyoruz:)
Daha sonra airmon-ng check kill yazarak ağ servislerini devre dışı bırakıyoruz. Üst panelde ağ bağlantısı işareti üzerinde x olucaktır!

5xrhy48.png

2) Artık wlan0 yani adaptörümüz wlan0mon şeklinde görünecektir.(if config yapıp öğrenebilirsiniz)
Bende wlan0mon değil de wlan0 gözüküyor adaptör ile ilgili o takılmayın ona:)

3)Terminale airodump-ng wlan0mon yazıyoruz ve enterlıyoruz.
dlcdanm.png

4)Gelen ekranda kablosuz ağ isimleri , bulundukları channel(yani kanal örneğin; ch 1 şeklinde olur) , mac adresleri yer alır.
Diğer tarafı göstermedim çünkü mac adresleri var😉

4uk3rvu.png

5) Burdan ister kendi ağınızı ister herhangi bir ağı seçebilirsiniz.
Seçtikten sonra CTRL+C ile aramayı durdurun.
Örneğin; THT adında bir Kablosuz ağ var ; bunun mac adresini kopyalıyoruz ve bulunduğu channel yani kanalı yazıyoruz aşağıdaki gibi.

6) airodump-ng --channel 6 --bssid E4:FB:5D:47:E2::81 wlan yazıp enterlıyoruz(bu arada mac adresini salladım:))
2 noktanın biri fazla olmuş arkadaşlar kusura bakmayın yükledikten sonra farkettim:)
2t4m8xk.png

7) Gelen ekranla beraber hedef modemin içine giriyoruz ve bağlı cihazları , mac adreslerini görüyoruz

jscxz6i.png

Mac adresleri olduğu için diğer tarafı çekmedim:)

8) Burdan ister girdiğimiz modemin mac adresini ister herhangi bir cihazın mac adresini kopyalıyoruz
Diğer cihazlar Station bölümü altındaki mac adresleridir:)

9)Yeni bir terminal açıyoruz ve aireplay-ng --deauth -a E4:FB:5D:47:E9:81 -c 88:83:22:D7:E6:1E wlan0mon yazıyoruz.
Burda deauth gönderilecek paket sayısı ne kadar fazla olursa o kadar uzun süre ağa bağlanamaz hedef. -a hedef modemin mac adresi , -c de ağdan düşürmek istediğimiz hedef cihazın mac adresidir.
34mcvoz.png

Bende wlan0 yazıyor dediğim gibi adaptör kaynaklı sizde wlan0mon olucak yukarıda anlattığım gibi:)

10) Tüm işlemler bu kadar enterladığımız zaman belirlediğimiz paket sayısı kadar karşı taraf ağa istese de bağlanamayacaktır!

UMARIM FAYDALI OLUR HERKESE İYİ FORUMLAR DİLERİM😎

Son düzenleme:

h4ck3rz

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
481
182
Vay be çok güzel olmuş ellerine sağlık
Keşke bende yapabilsem
Dostum inan çok basit wifi adaptörün varsa elinde anlattığım gibi uygularsan yaparsın ben genelde maçların olduğu gün yapıyorum bilgisayarım hariç herkesi ağdan atıyorum yayın donmasın diye😂😂

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,085
BL4CKGORE
Selamlar konunuz çok güzel anlatımınız da öyle ellerinize sağlık..

Fakat bu modeme izinsiz bağlananları modem arayüzünden banlayamıyor muyuz ?

h4ck3rz

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
481
182
Merhaba,
Emeğinize Sağlık :)
teşekkürler:)

Selamlar konunuz çok güzel anlatımınız da öyle ellerinize sağlık..

Fakat bu modeme izinsiz bağlananları modem arayüzünden banlayamıyor muyuz ?
Dostum onu herhangi bir hack işlemi yapmadan modem ara yüzünden yapabilirsin. Benim evimde bağlı 5 veya 6 cihaz var normalde geçenlerde bağlı cihaz sayısı 11 e çıkmış hemen şifreyi ağ adını değiştirdim. Daha sonra ağ ayarlarında bağlı cihazları görüceksin burda yabancı gelen tüm cihazları engelleyebilirsin. Dilersen akşama veya yarına onu da anlatırım dostum:)

Loux

Uzman üye
16 Ocak 2019
1,753
1,085
BL4CKGORE
Dostum onu herhangi bir hack işlemi yapmadan modem ara yüzünden yapabilirsin. Benim evimde bağlı 5 veya 6 cihaz var normalde geçenlerde bağlı cihaz sayısı 11 e çıkmış hemen şifreyi ağ adını değiştirdim. Daha sonra ağ ayarlarında bağlı cihazları görüceksin burda yabancı gelen tüm cihazları engelleyebilirsin. Dilersen akşama veya yarına onu da anlatırım dostum:)
Onu anlatırsan güzel olur faydalanırız.Fakat modem arayüzünden kolayca yapabildiğimiz şeyi neden uğraşarak yapıyoruz ben hala anlamadım.Cidden anlayamadım :)

h4ck3rz

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
481
182
Ellerine sağlık güzel konu olmuş
teşekkürler:)

Onu anlatırsan güzel olur faydalanırız.Fakat modem arayüzünden kolayca yapabildiğimiz şeyi neden uğraşarak yapıyoruz ben hala anlamadım.Cidden anlayamadım :)
dostum benim anlattığım saldırıyı kendi modemine de yapabilirsin evet ama komşunu örnek verelim onun modem ara yüzüne de girebilicek misin kolayca? 😅

28 Mar 2020
130
14
Ellerinize sağlık ben çok beğendim konunuzu fakat sizlere bir sorum olacak. Airties hizmet programında gelişmiş ayarlar kısmında mc filtreleme ve wireless bağlantımı ve mac adresimi hayalet yap gibi seçenekler var, manuel olarak MAC giriyorsunuz ve bağlandığınız yerler MAC olarak manuel girilen kodu algılıyor. bu hizmeti kullanan bir kullanıcıda da geçerliliği söz konusu olur mu pek sanmıyorum ama bu konu hakkında bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim :)

h4ck3rz

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
481
182
Ha şimdi anladımmmm :D :D çok teşekkür ederim ellerine sağlık :D :D :D
:);):sneaky:

Ellerinize sağlık ben çok beğendim konunuzu fakat sizlere bir sorum olacak. Airties hizmet programında gelişmiş ayarlar kısmında mc filtreleme ve wireless bağlantımı ve mac adresimi hayalet yap gibi seçenekler var, manuel olarak MAC giriyorsunuz ve bağlandığınız yerler MAC olarak manuel girilen kodu algılıyor. bu hizmeti kullanan bir kullanıcıda da geçerliliği söz konusu olur mu pek sanmıyorum ama bu konu hakkında bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim :)
dostum inan bu özelliği şu an senden duyuyorum ama şu var BSSİD şeklinde yani mac adresleri bölümünde gösterilen adres senin modeminin veya hedef modemin yayınladığı yani gösterdiği mac adresidir. O yüzden hangi adres görünüyorsa saldırı o adrese yönelik yapılacaktır:)

28 Mar 2020
130
14
dostum inan bu özelliği şu an senden duyuyorum ama şu var BSSİD şeklinde yani mac adresleri bölümünde gösterilen adres senin modeminin veya hedef modemin yayınladığı yani gösterdiği mac adresidir. O yüzden hangi adres görünüyorsa saldırı o adrese yönelik yapılacaktır:)
Özelliği bende pek bilmiyorum muhtemel bir yerde duymuş olabilirim ama dediğiniz de mantıklı geldi ama muhtemel bence bahsettiğiniz konu üzerinde etkisi olur, yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.