Akıllı robot bay Bilgin | sawetcetin

sawetcetin

Üye
30 Haz 2018
144
0
Samsun
Merhaba youtubede izlediğim jarvis adlı programın Türkçe versiyonunu yapmak ve bazı işlerimi kolaylaştırması açısından yazmış olduğum ve halan geliştirme aşamasında olan akıllı bıdık Bilgin ile tanıştırmak istedim sizleri Kullanıcısının sözlerine itaat ederek hareket ediyor :) Speech Recognition kütüphanesi sayesinde sesi algılıyor ve tepki veriyor videoyu izleyince daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum iyi seyirler :)

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=v-dC9QeJ0g4[/ame]

Umarım beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum :)

Lawliet123

Kıdemli Üye
31 Tem 2016
2,558
6
Dünyada gördüğüm en stabil ChatBox değil tabi ama PC'ye fiziksel ulaşımın mümkün olmadığı zamanlarda çok pratik bir yazılım olabilir.

Öncelikle sessizlik esnasında kendini komut dinleme moduna almalı, basit bir olay, kolayca halledilebilir.

Şu yazdırma meselesi de daha kapsamlı olabilir, mesela, biz konuşurken bunu dinleyip bir değişkene atıyor, eğer sesin sonunda "yazdır" içeriyorsa bütün değişkeni yazdırabilir.

Dediğim gibi ; yine de fiziksel ulaşımın mümkün olmadığı durumlarda, çok işe yarar bir program.

Ellerine sağlık sawetcetin,

İyi hackler,
iyi forumlar.
:)

sawetcetin

Üye
30 Haz 2018
144
0
Samsun
Dünyada gördüğüm en stabil ChatBox değil tabi ama PC'ye fiziksel ulaşımın mümkün olmadığı zamanlarda çok pratik bir yazılım olabilir.

Öncelikle sessizlik esnasında kendini komut dinleme moduna almalı, basit bir olay, kolayca halledilebilir.

Şu yazdırma meselesi de daha kapsamlı olabilir, mesela, biz konuşurken bunu dinleyip bir değişkene atıyor, eğer sesin sonunda "yazdır" içeriyorsa bütün değişkeni yazdırabilir.

Dediğim gibi ; yine de fiziksel ulaşımın mümkün olmadığı durumlarda, çok işe yarar bir program.

Ellerine sağlık sawetcetin,

İyi hackler,
iyi forumlar.
:)

Ben teşekkür ederim güzel yorumun için dediğin gibi yazdırma kısmını değiştirmeyi planlıyorum aklımda tamamen türkçe yapmak var ama api çekersem attığım kişilerlde .exede yükleyenlerin bir takım programlar yüklemesi gerek microsoft Türkçeyi desteklemediği için bazı sorunlar olsada oralardaki if değimlerini kaldırıp dediğine yakın belki case olabilir şuanda uğraştığım şey komutu algılamadığında "Seni anlamadım" demesi eğer ilk konuşmayı anlamassa sonsuz döngüye giriyor :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.