akıllı telefonlardakı tehlike

MacDarK

Üye
15 Mar 2017
107
0
aklımda bir komplo teorisi var ne kadar doğru bilemem..

androidin güvensiz bir işletim sisstemi olduğu herkesçe aşıkar . ama bana göre ios da öyle .niye derseniz apple(ios) da masum değil. iphone 5s den itibaren touch ID getirdiler o günden beri ios kullanıcılarının parmak izlerini aldı ve bir merkezde depoladığını düşünüyorum .sonuçta insan ölene kadar parmak izi değişmeyeceğine göre ..touch ID yetmedi şimdi de face ID getirdiler insanların yüzlerini tarayıp onları da depoladılar . asıl tehlike face ID de . artık her tarafta kameralar var ve insanların yüzlerini çekiyor parmak izlerini değil . artık her adımımızı takip edebiecekler .Snowden in açıklamarına göre CIA insanların kameralarına (telefonlarına) ulaşabiliyor ..

amacım herhangibir markayı kötülemek değil aynı durum diğerlerinde de var artık her telefonda touch ID var gibi ..
bana göre google de masum değil chrome ya da diğer uygulamarındaki verileri depolayıp ilerde insanların aleyhinde kullanacaklarını düşünüyorum ..
bayadır bunları düşünüyordum sizce doğru mu???

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ultra723

Kıdemli Üye
14 Mar 2013
2,721
3
sitemap.xml
şimdi sana bir soru sorucam ve benim düşüncemi zaten anlayacaksın ;

Google Play veya App Store'den indirdiğin en basit bir oyunda bile, rehberine erişim istemesinin sebebi nedir ?

Caqafores

Üye
1 Eki 2017
136
0
İstanbul
aklımda bir komplo teorisi var ne kadar doğru bilemem..

androidin güvensiz bir işletim sisstemi olduğu herkesçe aşıkar . ama bana göre ios da öyle .niye derseniz apple(ios) da masum değil. iphone 5s den itibaren touch ID getirdiler o günden beri ios kullanıcılarının parmak izlerini aldı ve bir merkezde depoladığını düşünüyorum .sonuçta insan ölene kadar parmak izi değişmeyeceğine göre ..touch ID yetmedi şimdi de face ID getirdiler insanların yüzlerini tarayıp onları da depoladılar . asıl tehlike face ID de . artık her tarafta kameralar var ve insanların yüzlerini çekiyor parmak izlerini değil . artık her adımımızı takip edebiecekler .Snowden in açıklamarına göre CIA insanların kameralarına (telefonlarına) ulaşabiliyor ..

amacım herhangibir markayı kötülemek değil aynı durum diğerlerinde de var artık her telefonda touch ID var gibi ..
bana göre google de masum değil chrome ya da diğer uygulamarındaki verileri depolayıp ilerde insanların aleyhinde kullanacaklarını düşünüyorum ..
bayadır bunları düşünüyordum sizce doğru mu???

Ben de katılıyorum.Google de masum değil aynen aramalarına bakıyorlar ona göre Google Reklamlarında senin araştırdığın ile ilgili şeyler çıkıyor. Ne zaman bilgisayar baktıysam bilgisayar,hosting vs baktıysam hosting reklamı çıkıyor.

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
KGB ajanı değilsen bu durum pekte umursanacak hal değil

neden KGB?

Putin eski KGB ajanı ve kendisi fotoğraf çektirilmeye gelenler olduğu zaman telefonu tutmuyor, tutarsa bile elinin içiyle tutup parmaklarını değdirmiyor, bir parmak izi yıllar önce işlenen cinayeti ortaya çıkarabiliyor

Ama teknoloji baya açıldı orası ayrı, parmak izi, yüz tanıma, namahrem fotoğraf, kimlik

MacDarK

Üye
15 Mar 2017
107
0
şimdi sana bir soru sorucam ve benim düşüncemi zaten anlayacaksın ;

Google Play veya App Store'den indirdiğin en basit bir oyunda bile, rehberine erişim istemesinin sebebi nedir ?

insaların çoğu bakmadan onaylıyor bir zamanlar bende öyleydim .. her türlü bilgimizi bizden habersiz serverlara depoluyorlar.. ileride büyük sorun oluşrturacağını düşünüyorum.

neden KGB?

Putin eski KGB ajanı ve kendisi fotoğraf çektirilmeye gelenler olduğu zaman telefonu tutmuyor, tutarsa bile elinin içiyle tutup parmaklarını değdirmiyor, bir parmak izi yıllar önce işlenen cinayeti ortaya çıkarabiliyor

Ama teknoloji baya açıldı orası ayrı, parmak izi, yüz tanıma, namahrem fotoğraf, kimlik

hocam insanlar bir kasetle genel başkanlıktan düşüyor .. illa kgb ajanı olmazına gerke yok ki ileride iyi bir yere geldiğinizi düşünün bir anda alt üst olursunuz..

neden KGB?

İleride KGB ajanı olmayacağınız malum????

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.