Algoritma ve Programlama Dilleri Aynı Anda Öğrenilir mi?

DiAbLoKaN

Üye
1 Eyl 2014
141
27
izmir
Öncelikle merhabalar, ben şimdi network ve işletim sistemi mimarilerini az da olsa öğrendim, şimdi ise programlamaya geçeceğim seçtiğim dil c/c++ , ama şu algoritma gözümü korkutuyor, ilk algoritma mı öğrenmeme gerekiyor yoksa dili öğrenirken mi algoritma öğrenmem gerekiyor?
Bir yardım ederseniz sevinirim.

Eğer öğrenim aşamasında Ar-Ge ekibine alma imkanınız varsa sevinirim açıkcası.​

BoostersX

Üye
17 Eki 2014
183
22
Dili öğrenirken derim hocam ben.
+ Algoritma genelde kişinin kafa yapısı ile alakalı bir durum. Bu tezimi askerde iken teğitlemiştim. Algoritma bildiğini bile bilmeyen programlamaya aşırı müsait bi uzman vardı. Ordan bi anı.
Programlarken hocam. Misal ben mimar vs. hiç öğrenmedim ama algoritma ve birleştirme denklem kurma gibi hususlarda iyi olduğumdan vb6 ile yaptıklarımı studio ile yapamayan çok şahıs gördüm

`TR0GRES

Uzman üye
1 Mar 2020
1,355
714
Carpe Diem
Öncelikle merhabalar, ben şimdi network ve işletim sistemi mimarilerini az da olsa öğrendim, şimdi ise programlamaya geçeceğim seçtiğim dil c/c++ , ama şu algoritma gözümü korkutuyor, ilk algoritma mı öğrenmeme gerekiyor yoksa dili öğrenirken mi algoritma öğrenmem gerekiyor?
Bir yardım ederseniz sevinirim.

Eğer öğrenim aşamasında Ar-Ge ekibine alma imkanınız varsa sevinirim açıkcası.​
Selam , benim önerim dili öğrenirken algoritma öğrenmen olacak .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.