AMD: DX 11 destekli ilk yonga çok yakında.

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
dx11wj9.jpg


Yonga devi AMD, Windows 7 nihayete kavuşmadan önce DirectX 11 yongalarını sunmaya kararlı.

AMD bu sene içerisinde DirectX 11 destekli bir ekran kartı çıkarmayı planlıyor. Yonga üreticisi RV870 ile Nvidia'nın GT300'ünden daha hızlı olmak istiyor. Şimdiye kadar AMD, RV870 hakkında gerçek bilgiler yayımlamadı. Fakat yonganın 40-nm tekniğine göre üretileceği ve zamanlama olarak GT300 ile aynı anda piyasaya çıkacağı biliniyor. İki üretici de Microsoft'un çıkacak olan işletim sistemi Windows 7'nin ekran kartı pazarını hareketlendireceğini düşünüyor ve bu sebepten programlama arabirimi resmi anlamda lanse edilmeden önce ekran kartlarının piyasada olmasını istiyorlar.
Bunun dışında firma içi kaynaklar Nvidia DX11 yongalarının üretiminde bir gecikme olmayacağını ve bunların 2009'un dördüncü çeyreğine yetişeceğini iddia ediyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.