AMD Ryzen 7 4700G özellikleri sızdırıldı!

The Coηq

Uzman üye
30 Tem 2019
1,781
0


4. nesil Ryzen işlemcilerini yıl sonunda piyasaya sürecek olan AMD, bir yandan da mobil pazarda çalışmalarını sürdürüyor. APU işlemcilerini de yıl sonunda yenileyecek olan AMD, bu alanda da rekabeti üst seviyeye çekmeyi planlıyor. APU işlemciler, işlemci içerisinde grafik biriminin de bulunduğu işlemcilerdir. Gelen haberlere göre, AMD Ryzen 7 4700G özellikleri belli oldu.

Intel tarafında Graphics birimi uzun zamandır bulunsa da, bu birim performans amaçlı değildi. Ancak AMD G serisi APU işlemcilerde bulunan Vega GPU ile birlikte, akıcı seviyede oyun deneyimi de elde edilebiliyor.

AMD Ryzen 7 4700G özellikleri sızdırıldı! 8 çekirdek 16 izlek

Yıl sonunda Zen 3 mimarisine geçiş yapan 4. nesil Ryzen işlemciler, 7 nm+ üretim sürecinden geçecek. Ancak APU işlemciler, mimari açıdan bir nesil geriden geliyor. Bu sebeple yeni APU işlemciler Zen 2 mimarisine dayanan 7 nm üretim sürecinden geçecek. Sızdırılan özelliklere göre, 4700G Vega grafik birimi tarafında mobil işlemci Ryzen 4900HS ile aynı grafik birimini kullanıyor. Ancak 4700G bir masaüstü işlemcisi olduğu için, daha yüksek frekans hızlarına sahip olacaktır.

AMD Radeon RX 5700 XT ile birlikte görülen AMD Ryzen 7 4700G özellikleri ile dikkat çekiyor. İşlemcinin öne çıkan özelliği ise 8 çekirdek ve 16 iş parçacığına sahip olması. Çekirdek artışı politikasını yeni APU işlemcilere de uygulayan AMD, grafik performansının yanında iyi seviyede işlemci performansı sunmayı hedefliyor. Böylece iyi bir işlemciye ihtiyacı olan kişiler, harici ekran kartı almaktan da kurtulabilir. Sistemde buna ek olarak 16 GB DDR4 bellek bulunuyor. Yukarıda saat hızlarından bahsedilmemiş olsa da, daha önce sızan haberlerde işlemcinin 3.0 GHz temel ve 4.0 GHz turbo frekansa sahip olduğu belirtilmişti.

Kaynak : https://tik.lat/dH8s4
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.