AMD yeni Catalyst 12.11 sürücüsü ile oyunlarda performans kazanımı sağlıyor

TuqrahanXP

Uzman üye
10 Kas 2011
1,346
0
BİLSEM BİLİŞİM


Nvidia'nın orta segment için piyasaya sürdüğü yeni modellere karşı fiyat indirim kozunu kullanan AMD, performans tarafındaki beklentilere karşı da yeni bir sürücü güncellemesi yayınladı. Catalyst 12.11 numaralı yeni sürücü için "Asla Yetinme" sloganını kullanan AMD, pek çok oyun için kayda değer performans güncellemeleri vaad ediyor. Radeon HD 7750 ve üstü yeni nesil Graphics CoreNext serisi ekran kartlarıyla uyumlu olan sürücü aynı zamanda Radeon HD 7700M, Radeon HD 7800M ve Radeon HD 7900M serisi mobil GPU'ları da destekliyor.

Catalyst 12.11 sürücüsü aralarıda Battlefield 3, DiRT Showdown, Sleeping Dogs ve Medal of Honor: Warfighter gibi yapımların yer aldığı modern pek çok oyun için %15'e varan performans artışı vaad ediyor. Yeni sürücü ile birlikte AMD, üst seviye ekran kartlarının Nvidia'nın aynı kategorideki ürünlerine karşı performans liderliğini koruduğunu iddia ediyor. Hatta AMD'ye göre Radeon HD 7970 GHz Edition, GeForce GTX 680 karşısında %20 performans avantajına, Radeon HD 7970, GeForce GTX 670 karşısında %15 performans avantajına, Radeon HD 7950 de GeForce GTX 660 Ti karşısında %20 oranında performans avantajına sahip.

Yeni sürücünün kısa süre içerisinde yayınlanması bekleniyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.