AMD'nin 45nm Sempron işlemcisi 3. çeyrekte hazır

Black-Box

Emektar
14 Tem 2008
5,196
19
İstanbul.
sempron45nm_amd_dh_fx57.jpg
AMD giriş seviyesi sistemler için hazırladığı maliyet odaklı Sempron işlemci ailesini güncellemeye hazırlanıyor. Çok çekirdekli işlemcileri yaygınlaştırma sürecinde tek çekirdekli işlemci pazarındaki pozisyonunu da güçlendirmek isteyen firma, yılın üçüncü çeyreği ile birlikte 45nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Sempron işlemcisini kullanıma sunmayı planlıyor. Firmanın Sempron LE1300 ve LE1250 ile Athlon LE1660 ve LE1640 modellerinin yerine konumlandırmayı düşündüğü Sargas tabanlı işlemci, 2.7GHz'de çalışacak.
Soket AM3 formunda, DDR3 bellek desteği sunan tek çekirdekli ilk işlemci olması ve Sempron 140 olarak modellendirilmesi beklenen işlemci, 1MB bellek kapasitesine sahip olacak ve 45 Watt'lık ısıl güç tasarımıyla gelecek. K10.5 mimarisini temel alacak işlemcinin tek çekirdekli doğal tasarımıma yoksa çift çekirdekli Regor ailesinin tek çekirdeği kapatılmış özel bir versyionu mu olacak henüz bilinmiyor fakat işlemcinin hem fiyatı hem de performansıyla kendi segmentinde iddialı olabileceği üzerinde duruluyor.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.