ANDROID APP INVENTOR SORU CEVAP By Zehirx

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,373
1,980
Dinlenmede.
Hocam merhabalar, benim bir kaç sorum olacak izninizle:

- Öncelikle APP Inventor'u nereden indirebilirim?

- APP Inventor'u indirdikten sonra ekstradan başka programlar indirmem gerekiyor mu?

- APP Invantor ile ileri düzey uygulamalar geliştirebiliyor muyuz?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

http://ai2.appinventor.mit.edu

online yazilim sitesidir google ceosu tarafinca ve google muhendisleri tarafinca gelistirip destek goren bir web sitedir.
ilk etapda temel uygulamalari ogrenirseniz ileri zamanlar daha tercubeli uygulama yapabilirsiniz.
sınır limit yoktur.

Muhrip

Üye
3 Ara 2015
222
0
http://ai2.appinventor.mit.edu

online yazilim sitesidir google ceosu tarafinca ve google muhendisleri tarafinca gelistirip destek goren bir web sitedir.
ilk etapda temel uygulamalari ogrenirseniz ileri zamanlar daha tercubeli uygulama yapabilirsiniz.
sınır limit yoktur.

Hocam peki Android Stüdyo yerine bunu kullanmanın herhangi bir dezavantajı var mı? Android Stüdyo'ya göre eksileri veya artıları nelerdir?

Muhrip

Üye
3 Ara 2015
222
0
Hocam, APP Inventor'da ekrana bir buton eklediğimiz zaman onu istediğimiz yere konumlandıramıyoruz. Resimde görmüş olduğunuz gibi yalnızca sol üst kısımda kalıyor.

0BNMo9.png

sağda left yaziyo onu center yap ortaya alirsin top1 yapinca buton ortali ve altta olur

Peki istediğimiz konuma sürükleyerek götürebiliyor muyuz? Mesela Visual Stüdio'da bir butonu form üzerinde istediğimiz yere sürükle bırak mantığıyla konumlandırabiliyorduk.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,373
1,980
Dinlenmede.
Peki istediğimiz konuma sürükleyerek götürebiliyor muyuz? Mesela Visual Stüdio'da bir butonu form üzerinde istediğimiz yere sürükle bırak mantığıyla konumlandırabiliyorduk.

servet yannis anlamis.
ama sizi aydinlatim ( evet )
bunu neden sordunuz bir yazilim online sitesine anlamadim. buttonlar studi ile nasilsa aynidir.

Muhrip

Üye
3 Ara 2015
222
0
Butonları bulundukları yerlerinden sürükleyerek istediğimiz başka bir konuma götürebiliyoruz muyuz yani? Nasıl yapabiliyoruz peki bunu? Çünkü sürüklemek istediğim zaman oldukları yerde kalıyorlar.

Hll qnq

Uzman üye
17 May 2016
1,399
1
Zehirx hocam, butona bastığımızda arkaplan rengini değiştime nasıl yapılır? Veya böyle bisey varmı appinventor da. Canvas kullanarak onun içinin rengi değiatirilebiliyo butonla fakat butonu veya ekranda koydugum labeller textler canvasın icine atılmadıgı icin arkaplan gibi olmuyor sadece canvasın içi değişiyor.

Bana butona basıldığında background color değismesi lazım. Birkaç farklı rengde olur, her renk icin farklı butonda olur farketmez.

Hll qnq

Uzman üye
17 May 2016
1,399
1
Birde ben bi sayfadaki içerigin blocksdaki kolarla beraber yeni ekran acıp oraya kopyalamak istiyorum. Her yeni ekran icin illa bastanmı yapıcam o butonları kodları falan. Aynı kodları kullanıcam. Labelleri, textleri falan degistiricem sadece diger sayfalarda.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,373
1,980
Dinlenmede.
Birde ben bi sayfadaki içerigin blocksdaki kolarla beraber yeni ekran acıp oraya kopyalamak istiyorum. Her yeni ekran icin illa bastanmı yapıcam o butonları kodları falan. Aynı kodları kullanıcam. Labelleri, textleri falan degistiricem sadece diger sayfalarda.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=cMBPa-Oe5FI&feature=youtu.be[/ame]

onur5151

Üye
25 Tem 2013
88
0
hocam merhaba bu led kontrol projeniz hakkında knoşmak istiyorumda bu yazılımı bende yapmak istiyorum geliştirmek içişn neler yapmam gerek acaba

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Merhaba hocam, Yabancı bir dildeki bir android uygulamasını türkçeye çevirme planımdan bahsetmiştim. Bunun ile yapılabilir mi? yoksa bununla sadece sıfırdan uygulama mı yapılıyor?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.