Android Studio Apk oluşturma

20 Kas 2019
125
44
38
tcurdt/iProxy
Herkese merhaba, uzun bir aradan sonra android studioyla birlikte bir çok değişiklik gördüm. Mesela apk dosyası eclipse de önceden emülatörü çalıştırınca direk oluşuyordu. Fakat android studio da bunun olmadığını öğrendim. Hemen size de bilgilendirme yazısı hazırladım.

İşlem 1 : Android Studio ‘ da Build menüsünde Generate Signed APK..’ya giriyoruz.

2015-07-23_13h13_45.png

İşlem 2 : Karşımızda Generate Signed APK çıkıyor.
Create new’e tıklıyoruz. Bir anahtar yolu seçerek’ten apkmızı oluşturuyoruz.

2015-07-23_13h13_57.png

İşlem 3 : 3 noktaya tıklayarak bir yol seçiyoruz.

2015-07-23_13h14_10.png

İşlem 4 : Ben uygulamanın içine şifreyi oluşturdum. Ve oraya da apk dosyasını oluşturuyorum.
Yolunu belirliyoruz.

2015-07-23_13h14_35.png

Son işlem ise şifremizi vs oluşturup doldurduktan sonra burası gelicek Next ve finish diyerek bize en sonda apk dosyası oluşturuldu bilgisi veriliyor. Show Explore yolu göstererek apk dosyasına ulaşıyorsunuz.

2015-07-23_13h15_51.png

Not: Apk dosyasını Telefona yüklemek için bilinmeyen kaynakları açmanız gerekmektedir. Telefonunuzun ayarlar bölümünde olması lazım. Tıkladığınız an bu kadar uygulama yüklenmiştir.
Başarılar..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.