[Android]Yazıyı Sese Çevirme Proğramı Yapımı //DarkHawk06

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
[Android]Yazıyı Sese Çevirme Programı Yapımı //DarkHawk06

Bugün açtığım konulara bakarken zamanında "yazıyı sese çevirme proğramı lazım" diye bir konu açtığımı gördüm.Kendime neden bu proğramı biz yapmıyalım dedim.Neyse fazla uzatamadan konuya başlıyalım.

Gerekli Site:http://app.thunkable.com

Yapacağımız uygulamada internet bağlantısı gerekmemektedir.Geliştirip asistan uygulaması yapabilirsiniz.

Apps> Creat New App kısmından yeni uygulama oluşturuyoruz.(İsim vermeyi unutmayın.)

Ben oluşturdum.

27sxeR.png

User Interface kısmından screen1'e 1 adet textbox 1 adet button bırakıyoruz.

93F98Y.png

Media kısmından text-to-Speesh'i ekranımıza sürüklüyoruz.Bu component non visibledır.Yani ekranımızda gözükmez.Ekranın altında gözükür.

5I47ca.png

Blocks kısmına geliyoruz.

Button1'e basıp.Wheen button1 click do'yu ekrana sürüklüyoruz.

vJoiDu.png

text-to-speech yerinden işaretledikleimi ekrandaki Button1.Click içine koyuyoruz

J2okY7.png

cyVBQB.png

Text kısmından boş texleri işaretlediğim yere sürüklüyoruz.

yAJTsn.png

uoaFXp.png

Textlerin içine Country olana Turkish Language yazana ise tr yazıyoruz.

B04ubH.png

Text-to-speech yerinden "call speak mesage" componentini işaretlediğim yere sürüklüyoruz.

ZodcCZ.png

2XEXfO.png

Blocks ekranımızın son görüntüsü;

i18Jku.png

Aia uzantısını isteyenler için;

Aia İndir

Apk isteyenler için;

Apk İndir

Apk VirüsTotal

Apk VirüsTotal

Moderatör tarafında düzenlendi:

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Teşekkür ederim arkadaşlar, yapmak isteyipte takıldığınız yer olursa belirtiniz yardımcı olmaya çalışalım.

Safer

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
424
0
Antalya
Konu yararlı ve + adımları izleyerek denedim şuanda apk kuruyorum geliştirilirsen mükemmel uygulamalar yapılabilir.

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
8
Pandora
Konu yararlı ve + adımları izleyerek denedim şuanda apk kuruyorum geliştirilirsen mükemmel uygulamalar yapılabilir.

Gerçekten konuyu kendim açtığım için demiyorum ama harika bir konudan bahsettim. Her şey hayalinizle sınırlı, size tavsiyem asistan uygulamaları düşünün ve tasarlayın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.