Apex Legends Nedir? (Özet Anlatım)

'Leroy

Kıdemli Üye
30 Tem 2016
2,610
0
Rivia
Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts. tarafından yayınlanan, ücretsiz bir Battle Royale oyunudur. Titanfall ile aynı evrende geçen oyun, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Şubat 2019'da piyasaya sürüldü.

Apex Legends'ta 60 oyuncu 3'erli takımlar halinde karşı karşıya gelmektedir. Oyuncuların haritaya indikten sonra silah ve ekipmanlarını toparlayıp mücadeleye giriş yapmaları gerekmektedir. Apex Legends'ı aynı tarz oyunlardan ayıran bir özelliği de, farklı yeteneklere sahip karakterleri seçip oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyunda; Ağır Saldırı Tüfekleri, Alt Makineli Silahlar, Hafif Makineli Tüfekler, Keskin Nişancı Tüfekleri, Çifte Tüfekleri ve Tabancalar bulunmaktadır. Legend’lar ise; Saldırı, Savunma, Destek ve Keşif sınıflarından oluşmaktadır.

0oksUH.jpg


Apex Legends'ta 8 adet "legend" yer almaktadır. Her karakterin birer pasif, taktiksel ve ultimate yeteneği bulunmaktadır. Klavyedeki ”q” tuşu ile karaktere özel başka bir yetenek ortaya çıkartılabilir; ”f’‘ tuşuyla ise karakterin ultisi kullanılabilir.

Kısaca bir özet geçersek:

Bloodhound: Rakibin izini süren, yol bulmanızı kolaylaştıran, yol üzerindeki tuzakları açığa çıkaran bir karakter.

Gibraltar: Gelen atışları bloklayan bir kalkana sahip, ayrıca 15 saniyeliğine gelen tüm saldırıları bloklayan geniş bir güç kalkanı var.

Lifeline: Drone'u sayesinde yanındaki insanların can yenilenmesini arttıran ve düşen takım arkadaşlarını kaldıran Lifeline, ayrıca sağlık itemlerinin %25 daha hızlı kullanılmasını sağlıyor.

Pathfinder: Herkesin kullanabileceği bir teleferik hattı inşa ediyor, ayrıca alanın nereye doğru daralacağını görebiliyor.

Wraith: İki alan arasında portal açıp ışınlanabiliyor, saldırı altındayken 'hiçlik dünyası'na dönüp kendini koruyabiliyor ve bir tehlike yaklaşırken yüksek bir ses duyup takımını uyarabiliyor.

Bangalore: Ateş altındayken daha hızlı koşan Banglore, attığı çok etkili sis bombasıyla ortalığı sise boğabiliyor.

Caustic: Yerleştirebildiği 6 kadar gaz bombası düşmanı zehirleyerek canını azaltıyor ayrıca gaz bulutunun içindeki düşmanı görebiliyor. Büyük bir alana Nox gazını atabiliyor.

Mirage: Rakibin kafasını karıştırmak adına kendisinin hologramını yansıtıyor, yere düştüğünde bu kukla görünmeye devam ediyor.


 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.