Apple, Kripto Paraya Karşı Tutumu

The Gölge

Saldırı Timleri Genel Sorumlusu
16 May 2019
871
1,656
Saldırı Timleri Üst Kurulu
Apple ve Kripto Para!!
Tim Cook(Apple CEO'su) geçen haftalarda verdiği ropörtajda kripto para yatırımcısı olduğunu fazla detay vermeden bahsetmişti.
Rivayete göre kendisi bitcoin üzerine yatırım yaptığı söylense de herhangi bir yazılı kaynak tarafından doğrulanmamıştır.

4efx41v.jpg

Tim Cook'un verdiği röportajda kripto paralarla ilgili açıklaması şu şekilde:
"Kripto paralara sadece ilgiliyiz, hemen gerçekleştirmeyi planladığımız bir hedef yok. Nakit dengemile ilgili olumsuz durumların sorumlusu olmak istemem. Kendi paramı kriptoya yatırmayacağım için değil, insanların kriptoya maruz kalmak için Apple hissesi satın aldıklarını düşünmediğim için gidip bunu kriptoya yatırmazdım. Yani bunu yapmak isterlerse, bilirsiniz, başka yollarla doğrudan kriptoya yatırım yapabilirler. Yakın gelecekte ürünlerimiz için kripto almayı planlamıyorum. Masada duran bir fikir olsa da başka şeylere odaklanmış durumdayız."
Tim Cook'un verdiği açıklamadan da anlaşılacağa üzere Apple kripto para konusunda kesin bir adımı mevcut değil.
Apple daha çok çekimser tutum sergiliyor.

1wv9uur.png

Apple kripto alanında çalışma yapacak olsaydı yüksek ihtimalle Apple Pay da böyle bir özellik görürdük.
Bu servis
Apple kullanıcıları arasında para transferi ile ünlüdür. Kripto para ile uyumluluğundan ötürü hizmetinde bir sıkıntı çıkmayacaktır.

Bradley Chambers’a göre Apple şu üç amaç için kripto paraları kullanabilir:

• iCloud ile eşgüdümlü bir kripto para cüzdanı
  • Bir kripto para borsası
  • Apple Pay Cash için Bitcoin Lightning Network’ün kullanılması
Apple bünyesin de kripto para dünyasını ileri taşıyacak bir çok servis mecvut.
Şu sıralar Tim Cook çekimser tavır sergilese de ilerleyen zamanda şirketin Blockchain ve bu özü kullanan teknolojilerle neler yapacağını merak konusu.

Jeunx

Yeni üye
21 Nis 2020
24
5
Şahsi görüşüm:
Apple sadece borsa ve ödeme yöntemi olarak destekleme kalmaz aynı zamanda kendine ait bir kripto para bile çıkarabilir.
İsimlendirme yöntemlerinde ki dahice(!) yöntemi düşünürsek;
iCoin ve ya AppleCoin isimleri tercih edebilir, eğer ikiside olmazsa büyük bir PR yapabilmek için ilginç ve futuristik bir isim kullanacaktır.

Makale için teşekkürler.

trombolol33001

Katılımcı Üye
19 Kas 2021
420
142
18
Apple ve Kripto Para!!
Tim Cook(Apple CEO'su) geçen haftalarda verdiği ropörtajda kripto para yatırımcısı olduğunu fazla detay vermeden bahsetmişti.
Rivayete göre kendisi bitcoin üzerine yatırım yaptığı söylense de herhangi bir yazılı kaynak tarafından doğrulanmamıştır.

4efx41v.jpg

Tim Cook'un verdiği röportajda kripto paralarla ilgili açıklaması şu şekilde:

Tim Cook'un verdiği açıklamadan da anlaşılacağa üzere Apple kripto para konusunda kesin bir adımı mevcut değil.
Apple daha çok çekimser tutum sergiliyor.

1wv9uur.png

Apple kripto alanında çalışma yapacak olsaydı yüksek ihtimalle Apple Pay da böyle bir özellik görürdük.
Bu servis
Apple kullanıcıları arasında para transferi ile ünlüdür. Kripto para ile uyumluluğundan ötürü hizmetinde bir sıkıntı çıkmayacaktır.

Bradley Chambers’a göre Apple şu üç amaç için kripto paraları kullanabilir:
  • iCloud ile eşgüdümlü bir kripto para cüzdanı
  • Bir kripto para borsası
  • Apple Pay Cash için Bitcoin Lightning Network’ün kullanılması
Apple bünyesin de kripto para dünyasını ileri taşıyacak bir çok servis mecvut.
Şu sıralar Tim Cook çekimser tavır sergilese de ilerleyen zamanda şirketin Blockchain ve bu özü kullanan teknolojilerle neler yapacağını merak konusu.
"insanların kriptoya maruz kalmak için Apple hissesi satın aldıklarını düşünmediğim için gidip bunu kriptoya yatırmazdım."burda bir ters psikoloji sezdim ben.

The Gölge

16 May 2019
871
1,656
"insanların kriptoya maruz kalmak için Apple hissesi satın aldıklarını düşünmediğim için gidip bunu kriptoya yatırmazdım."burda bir ters psikoloji sezdim ben.
Bana Apple gibi büyük marka hele ki bir çok servisi kripto sistemine uygunken kripto işine el atmaması olanaksız gibi geliyor. Tesla gibi şirketler yavaştan kriptoya yatırım yapmakta çünkü şuan riski olsa bile en çok kazanç kriptoya ait Apple rakiplerini geride bırakmak amacıyla kripto işine girmesi uzun sürmez diye düşünüyorum.

Şahsi görüşüm:
Apple sadece borsa ve ödeme yöntemi olarak destekleme kalmaz aynı zamanda kendine ait bir kripto para bile çıkarabilir.
İsimlendirme yöntemlerinde ki dahice(!) yöntemi düşünürsek;
iCoin ve ya AppleCoin isimleri tercih edebilir, eğer ikiside olmazsa büyük bir PR yapabilmek için ilginç ve futuristik bir isim kullanacaktır.

Makale için teşekkürler.
@Jeunx Öncelikle konuma ilgi gösterip okudunuz ve şahsi görüşünüzü belirttiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Apple kendine ait bir coin çıkarması ve Apple kullanıcılarına bu coini alıştırıp ödeme biçimi olarak da sunar ise Kripto para da ciddi ses getirir. Bu hem kripto para kullanıcılarının ciddi artmasına hem de kripto paranın değerlenmesini tetikleyebileceğini düşünmekteyim.

Son düzenleme:

trombolol33001

Katılımcı Üye
19 Kas 2021
420
142
18
Bana Apple gibi büyük marka hele ki bir çok servisi kripto sistemine uygunken kripto işine el atmaması olanaksız gibi geliyor. Tesla gibi şirketler yavaştan kriptoya yatırım yapmakta çünkü şuan riski olsa bile en çok kazanç kriptoya ait Apple rakiplerini geride bırakmak amacıyla kripto işine girmesi uzun sürmez diye düşünüyorum.

@Jeunx Öncelikle konuma ilgi gösterip okudunuz ve şahsi görüşünüzü belirttiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Apple kendine ait bir coin çıkarması ve Apple kullanıcılarına bu coini alıştırıp ödeme biçimi olarak da sunar ise Kripto para da ciddi ses getirir. Bu hem kripto para kullanıcılarının ciddi artmasına hem de kripto paranın değerlenmesini tetikleyebileceğini düşünmekteyim.
doğru zaten dünya gelişiyor kripto da belki eskir yeni bir teknoloji gelir appleın böyle bi düşüncesi olabilir geri kalmamak adıyla bence de rakipleriyle yarışmak isticek. Apple eğer kendine ait alt coinini çıkarırsa kriptoya ilgi artar baya değerlenmesine sebep olur dolaylı yoldan diğer alt coinlere de ilgi artar özellikle apple olan focus appleın alt coinin değerini baya artırıcağını düşünüyorum.

The Gölge

16 May 2019
871
1,656
doğru zaten dünya gelişiyor kripto da belki eskir yeni bir teknoloji gelir appleın böyle bi düşüncesi olabilir geri kalmamak adıyla bence de rakipleriyle yarışmak isticek. Apple eğer kendine ait alt coinini çıkarırsa kriptoya ilgi artar baya değerlenmesine sbep olur dolaylı yoldan diğer alt coinlere de ilgi artar özellikle apple olan focus appleın alt coinin değerini baya artırıcağını düşünüyorum.
Bende tam olarak aynı fikirdeyim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.