Apple'ın Almanya'da aldırdığı tedbiren ithalat yasağı kararı Galaxy Tab 7.7'nin fuard

MühüR

Kıdemli Üye
31 Ağu 2009
2,769
0
sam.jpg


Apple'ın iPhone ve iPad'deki bazı patentleri ihlal ettiği iddiasıyla Almanya Düsseldorf Bölge Mahkemesine açtığı davada mahkeme Samsung Galaxy Tab 10.1 modelinin dava sonuçlanana kadar ülke sınırları içerisinde tedbiren yasaklanmasına karar vermişti.

Bu ara karar gereği Galaxy Tab 10.1 modeli raflardan kaldırıldı ancak sadece bu model değil devamı niteliğindeki tüm modellerin aynı muameleye tabi tutulacağı Almanya'da devam eden elektronik ürünler fuarı IFA 2011'de ortaya çıktı.

Samsung fuarda tanıtımını yaptığı Galaxy Tab serisinin devamı 7.7 modelini inceleyenler üzerinde "Almanya'da satışa sunulmayacaktır" ibaresini farketti. Bunun sebebi bahse konu dava sonuçlanana kadar bu modeli de içine alacak şekilde kapsamının genişletilmesi.

7.7 inç 1280 x 800 Super AMOLED Plus çoklu dokunmatik ekran, 1.4 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Exynos olduğu söylenen işlemci, 1GB RAM, 3MP arka / 2MP ön kamera, 16GB/32GB/64GB depolama kapasitesi, 7.89mm incelik ile Galaxy Tab 10.1 modelinden daha başarılı bir profil çizen Galaxy Tab 7.7 modeli fuarın ikinci günü sergiden kaldırıldı.

Tüm demo modelleri, afişler ve ürünle ilgili diğer tüm promosyon malzemeleri fuardan çekilen Galaxy Tab 7.7 modeli ile ilgili Bloomberg'e konuşan Samsung sözcüsü James Chung, tedbiren ithalat yasağının Alman tüketici eğilimini ciddi şekilde etkilediğini ancak mahkemenin kararına saygı duyacaklarını açıkladı. Chung fikri haklarını korumak için ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini belirtti.

Galaxy Tab 7.7 modelini fuardan kaldırtan kararla ilgili ortada net bilgiler yok. Apple da konu ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.