Hacking araçları için doğru araştırma şekli nasıl olmalı?

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
896
134
Merhaba. Yaklaşık son 7 ay etik hacker ile ilgileniyorum. Sürekli bir eğitim ve ya tool aramak istediğimde tanıdığım bazı arkadaşlarım benden çok iyi buluyorlar bazı şeyleri. Fakat ben arama şeklimi bir türlü doğru düzgün yapamıyorum. Bu durumu nasıl hallederim?

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
896
134
İngilizce arıyorum genelde. Bir Türk kardeşim bana nasıl aratıyorsun diye sordu:

Ben de şöyle cevapladım adama. Örnek vermek gerekirse, şu şekilde arama yapardım:

"How to steal an Instagram account"

Bak dedi böyle arama dedi mesela bana.

Bu adam ne demek istiyor?

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,641
1,171
İngilizce arıyorum genelde. Bir Türk kardeşim bana nasıl aratıyorsun diye sordu:

Ben de şöyle cevapladım adama. Örnek vermek gerekirse, şu şekilde arama yapardım:

"How to steal an Instagram account"

Bak dedi böyle arama dedi mesela bana.

Bu adam ne demek istiyor?
Dork kullanabilirsin, örneğin "intext" dorkunu kullanırsan sadece içinde aradığın cümlelerin geçtiği sonuçları gösterip, bilgi kirliliğini engelleyecek ve aradığını bulmanı kolaylaştıracaktır.

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
896
134
Dork kullanabilirsin, örneğin "intext" dorkunu kullanırsan sadece içinde aradığın cümlelerin geçtiği sonuçları gösterip, bilgi kirliliğini engelleyecek ve aradığını bulmanı kolaylaştıracaktır.
Onu hiç duymadım hocam. Mümkün ise kısa bir video tanıtım yapabilir misiniz?

Bir örnek olarak anlatabilir misiniz?

Çünkü neyi nereye yazacağımı bilmiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.