Armitage Aracı Nedir // Anlatım

Feqtico

Katılımcı Üye
24 Haz 2020
625
130
Merhaba Değerli THT Ailesi. Bugün Sizlere Kısaca Armitage Aracını Tanıtacağım :)

eljghtx.png

Z51a6V.png

Armitage Nedir ?

Armitage, kısaca M€tasploit aracının GUI versiyonudur. Bazı kaynaklarda saldırı yönetim aracı olarak geçer, ayrıca bir cihaza sızdıktan sonra sistemde bulunan diğer cihazlara
sızmak için kullanılabilmektedir.

Z51a6V.png

Armitage Hangi İşletim Sistemlerinde Çalışır?

Armitage, Cross-Platform yani birden çok işletim sisteminde çalışabilen bir araçtır.

Z51a6V.png

Armitage Hangi Dil İle Yazılmıştır?

Armitage, Java dili kullanılarak yazılmıştır.

Z51a6V.png

Armitage Nasıl Kurulur?

Linux işletim sistemlerinde, aşağıda verdiğim komut ile Armitage aracını kurabilirsiniz.

Kod:
apt-get install armitage

Not: Araç Kali Linux'da kurulu olarak gelmemektedir.

Z51a6V.png

Evet, Konumuz Bu Kadardı Değerli THT Ailesi, Sonra Görüşmek Üzere :)

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
167
Anlatım gayet anlaşılır görünüm mükemmel araç çok işe yarar daha ne olsun müthiş konu :)
Eline klavyene sağlık abi çok güzel :D

Qyxius

Yeni üye
17 Mar 2019
26
2
Merhaba Değerli THT Ailesi. Bugün Sizlere Kısaca Armitage Aracını Tanıtacağım :)

eljghtx.png

Z51a6V.png

Armitage Nedir ?

Armitage, kısaca M€tasploit aracının GUI versiyonudur. Bazı kaynaklarda saldırı yönetim aracı olarak geçer, ayrıca bir cihaza sızdıktan sonra sistemde bulunan diğer cihazlara
sızmak için kullanılabilmektedir.

Z51a6V.png

Armitage Hangi İşletim Sistemlerinde Çalışır?

Armitage, Cross-Platform yani birden çok işletim sisteminde çalışabilen bir araçtır.

Z51a6V.png

Armitage Hangi Dil İle Yazılmıştır?

Armitage, Java dili kullanılarak yazılmıştır.

Z51a6V.png

Armitage Nasıl Kurulur?

Linux işletim sistemlerinde, aşağıda verdiğim komut ile Armitage aracını kurabilirsiniz.

Kod:
apt-get install armitage

Not: Araç Kali Linux'da kurulu olarak gelmemektedir.

Z51a6V.png

Evet, Konumuz Bu Kadardı Değerli THT Ailesi, Sonra Görüşmek Üzere :)
Güzel ve açıklayıcı olmuş, teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.