ASELSAN'IN Geliştirdiği Yapay Zeka Suçluları Tespit Ediyor

PoyrazYare

Katılımcı Üye
30 Mar 2019
511
0
Medya Kulübü


ASELSAN'IN Geliştirdiği Sistem Suçluları Tespit Ediyor..
ASELSAN Jandarma ve Polis kontrol noktalarına suçluların daha kolay şekilde yakalanabilmesi için yapay zeka geliştirdi ve jandarmanın 7 noktasına entegre edilecek.

Yol Kontrolü Uygulamalarında Yeni Bir Yıl Başlıyor.


Asayiş uygulamalarında devreye artık ASELSAN'ın ürettiği yapay zeka yazılımları girecek.ASELSAN ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında kullanıma ilişkin anlaşma imzalandı. Sözleşme kapsamında yapay zekalar jandarmaya teslim edilecek. Üretilen yapay zekalar'ın yazılımları veriye dayalı karar alınmasını sağlayan ve operasyonel faaliyetleri hızlandıran yazılımlardan oluşuyor. Yapay zekaların kurulacağı 7 noktada araçlar, sistemin algoritmalar dahilinde ürettiği alarmlara göre durdurulacak. Durdurulan araçlar ASELSAN'IN ürettiği cihazlarla kontrol edilicektir. Ve bu cihazlar ASELSAN'IN araç içi yüz tespit kamerası, plaka tanıma sistemi ve birçok bilişim altyapılarından yararlanılacak.

Medya Kulübü
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.