Askerlik Durumum Üniversiteye Engel Olur Mu?

gemin11

Katılımcı Üye
5 Nis 2016
704
27
Arkadaşlar yaşım 21, ben 2023 YKS gireceğim ama her ihtimale karşı olur da mezuna kalırsam diye sormak istedim. Askerlik tecilim 1 ocak 2024 te bitiyor. Ben eğer ki mezuna kalıp 2024 YKS girersem askerlik durumum üniversiteye gitmeme engel olur mu? Not: Üniversite okumaya yeni karar verdim derslerde sıfırım, eğer yetişmezse mezuna kalmam gerekecek. Liseyi açıktan bitirdim bu yılın başlarında.

Son düzenleme:

Captain Black

Katılımcı Üye
17 Eyl 2022
488
271
Dubai
Üniversiteye gitmene engel olacağını sanmıyorum ancak askerlik şubesine giderek durumu belirtil bir kağıt almak her zaman iyi olacaktır kacak durumuna düşebilirsin veya e devlet üzerinden askerlik durum belgesi sorgulayarak tecil süreni öğrene bilirsin beim tecilim 2023 de bitiyordu e devlet üzerinden 2028 görünüyor okuduğum için

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
bizim bir arkadaş 2 yıl kaçak gezdi birşey olmadı ama sen yinede tecil ettir.

Rewan

Asistan Moderatör
26 Kas 2020
1,793
1,330
Arkadaşlar yaşım 21, ben 2023 YKS gireceğim ama her ihtimale karşı olur da mezuna kalırsam diye sormak istedim. Askerlik tecilim 1 ocak 2024 te bitiyor. Ben eğer ki mezuna kalıp 2024 YKS girersem askerlik durumum üniversiteye gitmeme engel olur mu? Not: Üniversite okumaya yeni karar verdim derslerde sıfırım, eğer yetişmezse mezuna kalmam gerekecek. Liseyi açıktan bitirdim bu yılın başlarında.
Askerliği erteleyebilirsin tescil ettirip bir sıkıntı olmaz yani

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.