ASRock, Intel Smart Response teknolojisini X79 tabanlı anakartlarına adapte etti

TuqrahanXP

Uzman üye
10 Kas 2011
1,346
0
BİLSEM BİLİŞİMAnakart üretiminde lider firmalardan birisi olan ASRock, dünyada ilk kez X79 tabanlı anakart üzerine Intel Smart Response teknolojisini adapte ettiğini duyurdu.

Bu teknolojiyi yansıtan ilk anakart ise ASRock X79 Extreme11 oldu. Intel Smart Response teknolojisi sayesinde 32GB/64GB gibi düşük boyutlu SSD'ler ve standart sabit diskler, en çok ihtiyaç duyulan ve sık kullanılan bilgiler SSD üzerinde tutulmak suretiyle, bilgisayarın hızlı ve verimli şekilde kullanılması sağlayacak şekilde kolayca yapılandırılabiliyor.

Intel Smart Response teknolojisi, Z68 gibi yongasetleri üzerinde çalışırken henüz X79 üzerinde bulunmuyordu. X79 Extreme 11 kart sahipleri, yeni sürücü ve son BIOS güncellemeleri ile Intel Smart Response teknolojisini kullanabilecekler.

ASRock X79 Extreme11 anakart 24+2 güç fazı ve 8 adet SAS2/SATA3 portu, 4 yollu SLI yada CrossFire x16/16/16/16 modu imkanı gibi diğer özellikler sunuyor.

ASRock, daha önce de Z77 anakartlar üzerinde bulunan ve bilgisayarın hızlı şekilde açılmasını sağlayan Intel Rapid Start ve daima güncel kalmasını sağlayan Intel Smart Connect teknolojilerini de daha alt seviyedeki Intel H61 yongasetli tüm anakartlarına entegre etmişti.

ASRock ülkemizde Mayıs ayından bu yana anakartları ile faaliyet gösteriyor ve şu anda 35 farklı model satışta. ASRock anakartların Türkiye dağıtıcılığını ve teknik servisi Çizgi Elektronik üstleniyor.
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.