Asus ROG ailesini genişletiyor: Crosshair III Formula

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
asus_cross-formula.jpg


Asus'un oyuncuları hedef alan ROG (Oyuncular Cumhuriyeti) ürün dizisi altında konumlandıracağı yeni modeli AMDseverleri sevindirecek.


790FX/ SB750 ikilisinin evsahipliği yaptığı model AM3 tabanlı Phenom II ile kullanılabilecek. Crosshair III Formula olarak isimlendirilen ve görünümü itibari ile selefi Crosshair II Formula'yı andıran modelin teknik detaylarına geçelim sözümü uzatmadan:
  • 4 adet bellek yuvası (1600MHz DDR3)
  • 2 adet PCIe x16 yuvası (ATi Crossfire X desteği)
  • 3 adet PCI-Express x1 ve bir adet PCI yuvası
  • 8+2 fazlı güç tasarımı
  • SupremeFX X-Fi ses kartı (EAX4.0 destekli 7+1 ses çıkışı)
  • 5 adet SATA II + 1 adet eSATA yuvası
  • 12 USB yuvası
asus_cross-formula-2-550x494.jpg


Anakart üzerinde bulunan güç ve yeniden başlatma düğmeleri haricinde, MemOK! bellek kurtarma aracı da, modeli hızaşırtmayı seven profesyonel kullanıcılara sevdirecek özellikler. Siyah PCB üzerinde bina edilen modelde katı kapasitörlerden, soğutucuya kadar kullanılan tüm parçalar tahmin edileceği üzere en kaliteli bileşenlerden seçilmiş. Tabii SB750'nin en önemli getirisi olan "hızaşırtma kolaylayıcı" Advanced Clock Calibration teknolojisini de unutmayalım.
Son olarak beraberinde tam sürüm Kaspersky anti-virüs programı, Futuremark'ın 3DMark 06 test yazılımı ve ROG serisinin artık vazgeçilmezi olan sistem bilgilendirici LCD Poster ile gelecek modelin fiyatlandırması hakkında kesin bilgi sahibi olmak için Computex fuarını beklemek gerektiğini hatırlatarak haberimi sonlandırayım..
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.