Atamızın Başbuğ Sıfatı nereden geliyor?

3333

Emektar
27 Ara 2005
3,212
45
Little Town.
"İstanbul Türk İzciler Ocağı Risayetine*
Vatana yüksek seciyeli ve metin ruhlu gençler yetiştirmesini temenni eylediğim İstanbul Türk İzci Ocağı'nın Başbuğ'luk teklifini büyük bir hiss-i iftiharla kabul ediyorum. Genç arkadaşlarıma teşekkür ve selamımın tebliğini rica ederim.

T.B.M.M. Reisi Başkumandan Mustafa Kemal"

http://www.tif.org.tr/daimi/ataturk.htm
 

C0M!S3R-eX

Uzman üye
14 Kas 2006
1,174
27
AmA şu anda Başbuğ çok farklı bir anlam çağrıştırıyor. Başbuğ deyince kimsenin aklına ilk olarak izcilik sıfatı gelmez heralde.. Bu nedenle Atatürk için Ulu Önder* Gazi gibi sıfatlar kullanırsak daha iyi olur diye düşünüyorum...
Lütfen Bu konuya hassasiyet gösterelim..
Saygılarımla
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.